Nie działająca kamera w laptopie ASUS


(A Lublinski) #1

Witam

Na początek chciałbym powiedzieć, że jestem nowy na forum a zakładam ten temat bo już nie wiem gdzie mogę szukać pomocy. Przeczytałem chyba setki tematów i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem. O co dokładnie chodzi? Posiadam laptop marki ASUS model F3S. Po formacie systemu kamerka wbudowana w laptopa przestała działać. Czyli w ogóle nie świecie dioda i nie daje żadnych oznak życia. Postanowiłem pobrać sterowniki z oficjalnej strony i je zainstalować. Wypełniłem wszystkie pola, pobrałem sterowniki, wypakowałem i przeszedłem do instalacji. I moim oczom ukazał się ten oto komunikat.

Próbowałem szukać innych sterowników. Ale za każdym razem był ten sam komunika. A kamerka jak była martwa tak dalej jest.. Jaki może być powód? :?


(Rradek22) #2

Tam masz chyba ze 2 czy 3 wersje serowników i tylko jedna jest prawidłowa, wypróbuj pozostałe


(A Lublinski) #3

Próbowałem, za każdym razem jest to samo. :cry:


(szymon021990) #4

Zacznijmy od tego, że zgodnie z tym co podaje ASUS na stronie ze sterownikami, dostępnych jest kilka modeli tego laptopa:

F3Sa, F3Sc, F3Se, F3Sg, F3Sr i F3Sv. Sprecyzuj który model posiadasz.

Kolejna sprawa: musisz wejść w Menedżer urządzeń , wyświetlić właściwości kamery, i w zakładce Szczegóły wybrać właściwość Identyfikatory sprzętu (potrzebny numer PID).


(A Lublinski) #5

Dokładny model laptopa to F3Sg. Tak jest przynajmniej napisane na naklejce która znajduję się na laptopie.

A co do numeru PID dodaje zrzut ekranu.

http://img843.imageshack.us/img843/9240/beztytuu2ee.png


(szymon021990) #6

Powiem szczerze, że jestem nieco zaskoczony, ponieważ PID nie zgadza się z tymi podawanymi przez Asusa. No ale wejdź na stronę swojego modelu, wybierz system operacyjny i spróbuj kolejno każdego sterownika (Camera).


(A Lublinski) #7

Próbowałem instalować wszystkie sterowniki i za każdym razem wyskakuje ten sam komunikat. Już nie mam pojęcia co mam zrobić z tą kamerą… :?


(blackdaro) #8

Jak nic powinno pomóc http://fixitcenter.support.microsoft.com/Portal .Korzystałem i pomogło,lub wykorzystaj darmowe zewnętrzne programy DriverEasy,DriverMax


(szymon021990) #9

Znalazłem na forum Asusa temat z podobnym problemem. Jest tam podany link do paczki sterowników od HP dla PID_62c0. Sprawdź czy może to rozwiąże problem. Jeśli nie, zastosuj się do porady kolegi wyżej.


(A Lublinski) #10

Próbowałem zainstalować inne sterowniki z PID_62c0. Instalacja ruszyła wszystko się ładnie zainstalowało. Ale kamerka dalej martwa. Zero jakiejkolwiek reakcji.

Teraz próbuje zaktualizować po przez DriverEasy zobaczymy czy to coś da. :wink:

________________________

DriverEasy niestety też wiele nie zdziałał… :evil:


(blackdaro) #11

Wywal stery od kamery i skorzystaj z linka który dostałeś,dobra dam innego http://support.microsoft.com/fixit/pl .To nie możliwe żeby sobie z tym nie poradził,robisz coś nie tak.


(A Lublinski) #12

Pobrałem ten program co podałeś link zainstalowałem, przeskanowałem cały komputer ale on w ogóle nie widzi problemu związanego z kamerą. Więc albo ten program jest do niczego albo ja coś źle robię. Tak czy inaczej dalej nie idzie znaleźć tego zakichanego sterownika :evil: