Nie działająca kamerka na czacie z przeglądarki Google Chrom


(Darom82) #1

Próbowałem sobie dziś wejść na taki o to czat -> http://tinychat.com/nefretari

Niestety jak mnie już połączyło i chciałem uruchomić sobie kamerke na czacie przyciskiem “Start Broadcasting” na niebieskim tle, to wtedy wyskoczyło mi takie okienko, w którym mam nadzieje dobrze zaznaczyłem pola wyboru:

camerka.png

Następnie dałem " Zamknij" i pojawiło się takie okienko:

camerka1.png

W okienku Lenovo EasyCam… widać obraz z mojej kamerki internetowej. Kamerke mam wbudowaną do laptopa.

Następnie zaznaczyłem okienko Lenovo EasyCam… by przycisk " Continue" zrobił się aktywny. Po kliknięciu w “Continue” pojawia mi się okienko następujące:

camerka3.png

I wtedy nie moge już wybrać nic żeby mi kamerka na tym czacie zadziałała :frowning: Na tym etapie jak chce coś wybrać, lub kliknąć przycisk " Back" wtedy mi się laptop zawiesza i nie moge nic zrobić na moim komputerze.

Dzieje mi się tak tylko, gdy wchodze na ten czat z przeglądarki Google Chrome, natomiast gdy wchodze z przeglądarki Internet Explorer to przy tym ostatnim etapie moge sobie wybrać te kolorowe paski - What U Hear i wtedy kamerka mi zadziała (select microphone). Nie wiem tylko czemu w przypadku Google Chrome kamerka niechce mi zadziałać na tym czacie.

Używam Windows 7 Home Edition. Nie wiem czy to jest dobrze tak, czy powinna mi kamerka na czacie działać na obu tych przeglądarkach ? Czy jest to wina mojego laptopa czy raczej czatu ? Prosze Was o pomoc w tej sprawie.

Mam zainstalowaną najnowszą wersje Adobe Flash Player.


(Drobok) #2

To ci się wyświetla nad oknem chatu gdy wejdziesz na tą stronę, tak więc stawiałbym na winę po stronie kodu :slight_smile:


(Darom82) #3

Wiesz zauważyłem też, że po krótkim czasie na samym końcu wyświetla mi się informacja na samej górze przeglądarki Google Chrome coś w typie:

“Wtyczka showplayer zostala zablokowana”, coś takiego i nie moge uruchomić kamerki z google chrome. Ale za to moge ją uruchomić z IE.

To dlaczego z Google Chrome nie moge ? :frowning:


(Drobok) #4

Chrome ma sandbox, zapewne dlatego. Radzę poczekać aż autorzy uporają się z tym. A dopiero wtedy kombinować u siebie :slight_smile: