Nie działająca karta sieciowa?

Witam, ostatnio przestał mi działać w komputerze stacjonarnym internet. Wydawało mi się, że to przez końcówkę kabla sieciowego bo w żadnym komputerze nie działał. Zarobiłem nową końcówkę kabla rj-45 i tu jest problem, na jednym laptopie działa ten kabel i internet chodzi normalnie, a na stacjonarnym cały czas jest napisane, żebym podłączył kabel ethernet. Próbowałem odinstalować sterowniki, nic to nie dało. Dodam tylko, że mam win 8.1 Z góry dziękuję. Pozdrawiam Manin8

Hej,

A kabel dobrze wchodzi do gniazda karty sieciowej? Słuchać klik przy wkładaniu końcówki?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kabel klika normalnie, mimo wszystko nie ma połączenia z internetem

Hej,

W takim przypadku bardzo prawdopodobne, że karta sieciowa jest uszkodzona. Sprawdź jeszcze, czy kabel nie jest luźny w porcie karty i czy nie ma w porcie jakiś zanieczyszczeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kupiłem nową kartę sieciową i po zainstalowaniu sterownika mam kolejny problem… Dalej nie ma internetu, jak klikam w prawym dolnym rogu rozwiąż problemy to wyskakuje tekst “Karta sieciowa,Local Area Connection” nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP". Nie wiem co mam z tym zrobić internetu dalej nie mam, proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Manin8

Hej,

  • Czy w ustawieniach połączenia sieciowego masz ustawione wszystko na auto?
  • Z usług jakiego operatora korzystasz?
  • Jaki posiadasz router?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystko na automatycznie, operator to chyba orange :smiley: (neostrada) a router to nie wiem bo główny router nie jest u mnie w domu, bo mam połączenie z domu wójka i po prostu drugi router u mnie łapie i z niego mam kabel to podać nazwę tego? Pomocy!

Hej,

  • Tak, podaj nazwę tego routera, do którego Ty osobiście jesteś podłączony.
  • Sprawdź, czy w ustawieniach routera widać, że urządzeni otrzymuje adres IP - zwykle zakładka Status.
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Router u mnie w domu to AirLive wl-5450ap. Nie wiem jak wejśćdo ustawień routera

192.168.100.252

http://www.airlive.com/products/WL-5450AP/AirLive_WL-5450AP_Manual.pdf

Mi się nie uruchamia ;/

Może zresetuj router?