Nie działająca klawiatura Tracer

Niedawno kupiłem sobię klawiaturę Tracer Active TRK -19 MTB. Po podłączeniu do portu USB zapalają się diody obok Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock (lekko świecą, tak jak by były nieaktywne), ale komputer w ogóle jej nie wykrywana. Na płytce, dołączonej z klawiaturą są sterowniki nie tylko do tej klawiatury, ale także do innego sprzętu od Tracer’a, i niewiem które zainstalować. Próbowałem wszystkich i dalej nie działa. Szukałem sterowników także w Internecie, ale jakoś nie mogłem znaleźć :frowning: Zainstalowłem najnowsze sterowniki na chipset mojej płyty głównej - Gigabyte GA-P31-DS3L, ale nie pomogło. Proszę o pomoc ![-o<

A napewno dobrze ją podłączyłeś?

A system operacyjny wykrywa w ogóle tą klawiaturę?

do klawiatury pod USB niepotrzebne sa sterowniki wluz w drugie gniazdo USB

a jeśli to nie pomaga a inne urządzenia usb są dobrze wykrywane to bierz paragonik, klawiaturkę i to sklepu bo pewnie coś z klawiaturką jest. ja kiedyś też miałem tak z myszką którą kupiłem uszkodzoną

Włąśnie system jej nie widzi :frowning: Podłączałem chyba we wszystkie porty USB. Chyba jednak muszę ją oddać :?

a zobacz w biosie czy masz włączoną klawiaturę na USB

Opcja ta odpowiada za działanie klawiatury USB w DOSie, programach DOSowych, instalatorach niektórych systemów, czy menu wyboru systemu. Klawiatura powinna być wykrywana przez system operacyjny i działać nawet wtedy gdy opcja “USB Keybord” w BIOSie jest ustawiona na Disabled.

@ gabgoraj

Spróbuj podłączyć klawiaturę pod gniazdo USB w innym komputerze i zobacz czy tam będzie prawidłowo działać. Pozostaje chyba tylko reklamacja u sprzedawcy.

witam, po zakupie nowej klawy miałem ten sam problem: instalowałem stewry, sprzęt podłączałem w/g instrukcji i niedziałał nadal. Postanowiłem sprawdzić czy na linuxie uruchomionym z płyty zadziała, zadziałała więc wykonałem 2test: odpaliłem płyte z windowsem i w instalatorze też działała, zrobiłem więc reinstalke windows i klawiatura i mysz działają.

jeśli w sklepie powiedzą ci że klawa działa (tak jak było z moją) to rób reinstalke systemu i klawa będzie działać.

Formata też akurat musiałem zrobić i nie pomógł :? Jutro ide do sklepu