Nie działająca klawiatura USB EP-8RDA+

Witam,

Próbuję reanimować komputer z płytą główną Epox EP-8RDA+. Sprzęt stary, ale Win XP całkiem ok na nim chodził. Próbuję się dostać do BIOSu i ustawić BOOTowanie z Pendrive lub płyty, ale jak już uda mi się wejść do biosu to klawiatura mi tam nie działa (mogę wejść do biosu, ale nie mogę się w nim “poruszać”) po kilku restartach udaje mi się włączyć wsparcie dla klawiatury USB (nie mam przejściówki na P/S2), ale po restarcie nie udaje mi się wejść w BOOT menu, a jak czasem wejdę to znowu nie mogę przeskoczyć w dół na pendrive lub CD by z jednego z nich zbootowac instalator systemu. Klawiatura jest na pewno sprawna gdyż działa do dziś na moim obecnym PC z którego własnie piszę. Nie wiem co zrobić by BIOS nie przywracał sam sobie ustawien fabrycznych po restarcie. Nie wiem czy to wina starej bateryjki na nim czy czego, ale dostaje szału bo od tygodnia się męczę z tym PC. Obecnie jest na nim WIN XP który działa więc sprzęt jest ogólnie rzecz biorąc sprawny, ale chciałbym zrobić format, a zbytnio nie mogę przez BIOS.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam