Nie działająca klawiatura

Witam posaiadam zabytkowy laptop asus a3500l i mam problem z klawiaturą która w biosie działa a podczas ładaowania xp przestaje reagować. Po załadowaniu nie działa także touchpad. Podłączyłem inn klawiaturę pod usb i postawiłem na nowo xp jednak bez rezultatów. Najciekawsze jest że bios ładowanie biosa rusza dopiero po naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza na klawiaturze laptopa. Pomóżcie

Miałem identyczną sytuację z Toshibą u mnie pomogło przywracanie ustawień domyślnych w biosie i ich zapisanie load system default and save czy jakoś tak

przywróć ustawienia biosu ewentualnie spróbuj zaktualizować swój bios do nowszej wersji jeżeli to nie pomoże będziemy dziłać dalej :wink:

W biosie zrobiłem load default ale to nic nie dało. Poszukam aktualizacji biosu i dam znać. Czytałem na kilku forach że może być przyczyną uszkodzenie jakiegoś układu ale wtedy klawiatura by chyba nie działała wogóle.

Dodane 01.02.2013 (Pt) 18:34

Ściągnąłem ze strony producenta aktualizacje biosu ale tam są 2 pliki bios(archiwa bios) : 0218a.A3L i 0220a.a3l oraz 3 plik BIOS-Utilities - opis :AFLASH2 Utility

AFLASH2 Utility for DOS

Nie wiem który będzie lepszy bo niezawsze najnowszy jest podobno najlepszy a nie chciałbym coś po drodze spaprać bo lapek całkiem padnie.

to jest aktualizacja ale z poziomu dosu więc nie wiem czy czujesz się na siłach aby ją zrobić z kolei z windowsa nie możesz bo klawiatura nie działa nie wiem czy po przywróceniu ustawień na pewno je zapisałeś load defauld and save

Na bank ustawienia zostały zapisane. Zapisałem plik z rozszerzeniem a3l na pendrivie w biosie wszedłem na start easy flash i bios go nie widzi. Widzi tylko napęd “A” który jakmniemam jest napędem dyskietek którego nie ma. I co teraz? :?

Ustaw w biosie botowanie z pendriva ale ja bym nie ryzykował z aktualizają i musisz wystartować z tego pendriva ale najpierw trzeba go zrobić botowalnym są do tego programiki w necie

Dodane 03.02.2013 (N) 17:05

najlepiej to laptopa uaktualniać z poziomu windowsa ale musi działać chociaż myszka

Mam działającą myszkę i klawiaturę podłączoną przez USB. Odwiedziłem strone producenta ale tam nie ma uaktualnienia z poziomu windowsa. Musi być jakiś dodatkowy program? A jak myślicie jest możliwe żeby coś się upaliło skoro w biosie działa a pod windowsem nie? Poszperałem troche i dowiedziałem się że problemy z klawiaturą są czasami spowodowane uszkodzeniem baterii. Kontroler który obsługuje klawiature obsługuje także baterię. Bateria nie trzyma wogóle po odłączeniu zasilania więc ja wyciągniąłem. Może jak wsadze nową baterię to pomoże? Tylko nie wiem czy jest sens kupować nową skoro klawiatura nie ruszy.

czasami przyczyna jest bardziej prozaiczna może po prostu nacisnąłeś jakąś kombinację klawiszy FN oraz funkcyjny co wyłącza klawiaturę radzę dobrze poczytać instrukcję u mnie nie działał panel dotykowy ponieważ został wyłączony pomyłkowo FN+F4 Co do biosu to lepiej zostaw go w spokoju,bateria to na pewno nie jest wiele razy używałem laptopa całkowicie bez bateri

Witam ponownie troche byłem ostatnio zajęty i nie miałem czasu zająć się tą sprawą. Może po reset biosu coś pomoże tylko musze dostać się do baterii na płycie głównej.

Daj go lepiej do serwisu bo to raczej poważniejsza sprawa skoro opisane porady nie pomogły

Witam po sporej niobecności. Teraz to ja już nic nie rozumiem. Uruchomiłem z pendriva backtracka i klawiatura śmiga aż miło. Nie rozumiem dlaczego w win xp nie chce działać. Tym bardziej że po instalacji xp na czystym dysku też nie chciało chodzić. Pomóżcie bo to raczej się do serwisu nie nadaje. Musi być coś ze sterownikami. Zainstalowałem doctor device i wykrył parę sterowników do aktualizacji ale klawiatury nadal win nie widzi.