Nie działająca litera ą na XP

Witam, próbując wstukać na klawiaturze literę “ą” (alt+a) zostaję odesłany do strony internetowej: http://inteldesktop.typepad.com/ . Chciałbym usunąć ten skrót klawiszowy, lecz nie wiem jak. Bardzo proszę o pomoc. PS: Czy w windows jest cos takiego jak utworzone skróty klawiszowe? POzdrawiam serus

Problem naprawiony, ale 2 pytanie wciąż mnie ciekawi i prosze o odpowiedź na niego :wink: Czy w windows jest cos takiego jak utworzone skróty klawiszowe?

Skróty klawiaturowe można oczywiści w xp tworzyć. Zagraniczne programy czasami w ten sposób nadpisują polskie znaki, np. stery atka czy integry intela. Skróty możesz dopisać we właściwościach programi, na zakładce skrót masz klawisze skrótu. Przejrzyj helpa windy.

Tak Windows umożliwia tworzenie klawiszy skrótu. Dotyczy to plików LNK i URL. Wystarczy plik tego typu kliknąć PPM i z listy wybrać właściwości. W otwartym oknie masz pole “Klawisz skrótu”. Standardowo w tym polu jest “Brak” jednak możesz przypisać sobie własny klawisz skrótu i od tej pory Windows będzie przydzielonym klawiszem wywoływał program lub skrót internetowy. Możesz to sprawdzić klikając PPM dowolny skrót do programu znajdujący się u Ciebie na pulpicie.

oki dzieki wszystkim za pomoc :wink:

Witam. Serus czy mógłbyś podać rozwiazanie tego problemu z litera a:))) Mam to samo i nigdzie nie mogę znależć rozwiazania. Z góry dzieki

Dołanczam się do pytania grodzickiego… :frowning:

Brak małego ą

Może zainstalowany jest program TweakRAM

:slight_smile:

Nie jest zainstalowany TweakRAM :oops: :frowning: :frowning: Może ktoś mi pomóc z tym pierniczonym “ą”

Panowie - grodzicki oraz arturas03 - proszę pokazać co siedzi w autostarcie. Proponuję wykonać log programem Hijackthis (opis w dziale bezpieczeństwo) i wkleić wpisy 04 oraz 23.

Nie wiem czy dobrze zrobiłem. Po zaleceniach Pana Klossa przy 04 i 023 wyszło mi takie coś:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 16:56:07, on 2008-07-08

(…)

O4 - HKLM…\Run: [DiskeeperSystray] “C:\Program Files\Diskeeper Corporation\Diskeeper\DkIcon.exe”

O4 - HKLM…\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM…\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE

O4 - HKLM…\Run: [Gainward] C:\Program Files\VDOTool\TBPanel.exe /A

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM…\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM…\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM…\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] “C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe”

O4 - HKLM…\Run: [sunJavaUpdateSched] “C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\jusched.exe”

O4 - HKLM…\Run: [LogitechVideoRepair] C:\Program Files\Logitech\Video\ISStart.exe

O4 - HKLM…\Run: [LogitechVideoTray] C:\Program Files\Logitech\Video\LogiTray.exe

O4 - HKLM…\Run: [GDFirewallTray] C:\Program Files\G DATA TotalCare\Firewall\GDFirewallTray.exe

O4 - HKLM…\Run: [AVKTray] “C:\Program Files\G DATA TotalCare\AVKTray\AVKTray.exe”

O4 - HKLM…\Run: [C] “C:\Program Files\dfjdkjfdkjfldjf\dfjdkjfdkjfldjf\systemclock.exe” /R

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [MSMSGS] “C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe” /background

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe” /tray

O4 - HKCU…\Run: [skype] “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” /nosplash /minimized

O4 - HKCU…\Run: [Odkurzacz-MCD] C:\Program Files\Odkurzacz\odk_mcd.exe

O4 - Global Startup: G DATA Firewall Tray.lnk = ?

(…)

O23 - Service: G DATA AntiVirus Proxy (AVKProxy) - G DATA Software AG - C:\Program Files\Common Files\G DATA\AVKProxy\AVKProxy.exe

O23 - Service: G DATA Scheduler (AVKService) - G DATA Software AG - C:\Program Files\G DATA TotalCare\AVK\AVKService.exe

O23 - Service: Strażnik AntiVirus (AVKWCtl) - G DATA Software AG - C:\Program Files\G DATA TotalCare\AVK\AVKWCtl.exe

O23 - Service: Diskeeper - Diskeeper® Corporation - C:\Program Files\Diskeeper Corporation\Diskeeper\DkService.exe

O23 - Service: G DATA Tuner Service - G DATA Software - C:\Program Files\G DATA TotalCare\AVKTuner\AVKTunerService.exe

O23 - Service: G DATA Personal Firewall (GDFwSvc) - G DATA Software AG - C:\Program Files\G DATA TotalCare\Firewall\GDFwSvc.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1050\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

usuń HijackThisem >> Fix checked

Hotkey Detective 2 program pozwala na podgląd i edycję skrótów klawiaturowych http://www.jfwlite.com/hotkeyd.zip

:slight_smile:

Sory ale nie jestem orłem w tych sprawach. Można wiedzieć jak to usunać krok po kroku??

włącz HijackThis >> Do a system scan only >> w oknie programu pokaże się log >> zaznacz kratki przy podanych wpisach >> klikasz Fix checked

:slight_smile:

No dzięki, wpisu nie ma ale Alt + a i dalej wyskakuje mi http://inteldesktop.typepad.com/

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 20:59 został dopisany post przez arturas03

ąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąą

restart pomógł :lol:

dzięki serdeczne wszystkim cierpliwym dla laika… ![-o<