Nie działająca litera ą na XP

(Serus12) #1

Witam, próbując wstukać na klawiaturze literę "ą" (alt+a) zostaję odesłany do strony internetowej: http://inteldesktop.typepad.com/ . Chciałbym usunąć ten skrót klawiszowy, lecz nie wiem jak. Bardzo proszę o pomoc. PS: Czy w windows jest cos takiego jak utworzone skróty klawiszowe? POzdrawiam serus

Problem naprawiony, ale 2 pytanie wciąż mnie ciekawi i prosze o odpowiedź na niego :wink: Czy w windows jest cos takiego jak utworzone skróty klawiszowe?

(Gugu007) #2

Skróty klawiaturowe można oczywiści w xp tworzyć. Zagraniczne programy czasami w ten sposób nadpisują polskie znaki, np. stery atka czy integry intela. Skróty możesz dopisać we właściwościach programi, na zakładce skrót masz klawisze skrótu. Przejrzyj helpa windy.

(Rejkm) #3

Tak Windows umożliwia tworzenie klawiszy skrótu. Dotyczy to plików LNK i URL. Wystarczy plik tego typu kliknąć PPM i z listy wybrać właściwości. W otwartym oknie masz pole "Klawisz skrótu". Standardowo w tym polu jest "Brak" jednak możesz przypisać sobie własny klawisz skrótu i od tej pory Windows będzie przydzielonym klawiszem wywoływał program lub skrót internetowy. Możesz to sprawdzić klikając PPM dowolny skrót do programu znajdujący się u Ciebie na pulpicie.

(Serus12) #4

oki dzieki wszystkim za pomoc :wink:

(Grodzicki) #5

Witam. Serus czy mógłbyś podać rozwiazanie tego problemu z litera a:))) Mam to samo i nigdzie nie mogę znależć rozwiazania. Z góry dzieki

(Arturas03) #6

Dołanczam się do pytania grodzickiego... :frowning:

(Leon$) #7

Brak małego ą

Może zainstalowany jest program TweakRAM

:slight_smile:

(Arturas03) #8

Nie jest zainstalowany TweakRAM :oops: :frowning: :frowning: Może ktoś mi pomóc z tym pierniczonym "ą"

(Klossj23) #9

Panowie - grodzicki oraz arturas03 - proszę pokazać co siedzi w autostarcie. Proponuję wykonać log programem Hijackthis (opis w dziale bezpieczeństwo) i wkleić wpisy 04 oraz 23.

(Arturas03) #10

Nie wiem czy dobrze zrobiłem. Po zaleceniach Pana Klossa przy 04 i 023 wyszło mi takie coś:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 16:56:07, on 2008-07-08

(.................)

O4 - HKLM..\Run: [DiskeeperSystray] "C:\Program Files\Diskeeper Corporation\Diskeeper\DkIcon.exe"

O4 - HKLM..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE

O4 - HKLM..\Run: [Gainward] C:\Program Files\VDOTool\TBPanel.exe /A

O4 - HKLM..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe"

O4 - HKLM..\Run: [sunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\jusched.exe"

O4 - HKLM..\Run: [LogitechVideoRepair] C:\Program Files\Logitech\Video\ISStart.exe

O4 - HKLM..\Run: [LogitechVideoTray] C:\Program Files\Logitech\Video\LogiTray.exe

O4 - HKLM..\Run: [GDFirewallTray] C:\Program Files\G DATA TotalCare\Firewall\GDFirewallTray.exe

O4 - HKLM..\Run: [AVKTray] "C:\Program Files\G DATA TotalCare\AVKTray\AVKTray.exe"

O4 - HKLM..\Run: [C] "C:\Program Files\dfjdkjfdkjfldjf\dfjdkjfdkjfldjf\systemclock.exe" /R

O4 - HKCU..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background

O4 - HKCU..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU..\Run: [skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized

O4 - HKCU..\Run: [Odkurzacz-MCD] C:\Program Files\Odkurzacz\odk_mcd.exe

O4 - Global Startup: G DATA Firewall Tray.lnk = ?

(..............................)

O23 - Service: G DATA AntiVirus Proxy (AVKProxy) - G DATA Software AG - C:\Program Files\Common Files\G DATA\AVKProxy\AVKProxy.exe

O23 - Service: G DATA Scheduler (AVKService) - G DATA Software AG - C:\Program Files\G DATA TotalCare\AVK\AVKService.exe

O23 - Service: Strażnik AntiVirus (AVKWCtl) - G DATA Software AG - C:\Program Files\G DATA TotalCare\AVK\AVKWCtl.exe

O23 - Service: Diskeeper - Diskeeper® Corporation - C:\Program Files\Diskeeper Corporation\Diskeeper\DkService.exe

O23 - Service: G DATA Tuner Service - G DATA Software - C:\Program Files\G DATA TotalCare\AVKTuner\AVKTunerService.exe

O23 - Service: G DATA Personal Firewall (GDFwSvc) - G DATA Software AG - C:\Program Files\G DATA TotalCare\Firewall\GDFwSvc.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1050\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

(Leon$) #11

usuń HijackThisem >> Fix checked

Hotkey Detective 2 program pozwala na podgląd i edycję skrótów klawiaturowych http://www.jfwlite.com/hotkeyd.zip

(Arturas03) #12

Sory ale nie jestem orłem w tych sprawach. Można wiedzieć jak to usunać krok po kroku??

(Leon$) #13

włącz HijackThis >> Do a system scan only >> w oknie programu pokaże się log >> zaznacz kratki przy podanych wpisach >> klikasz Fix checked

(Arturas03) #14

No dzięki, wpisu nie ma ale Alt + a i dalej wyskakuje mi http://inteldesktop.typepad.com/

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 20:59 został dopisany post przez arturas03

ąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąą

restart pomógł :lol:

dzięki serdeczne wszystkim cierpliwym dla laika... [-o<

(Pawilojc) #15