Nie działająca myszka i klawiatura podczas uruchamiania systemu windows

Mam problem właczyłem laptopa i podczas uruchamiania systemu mam do wyboru dwie opcje:

  1. Uruchom system windows normalnie
  2. Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania

Zaznaczona jest ta druga opcja. Muszę poczekać 30 sekund zeby te narzędzie sie uruchomiło bo podczas uruchamiania systemu nie dziala mi myszka i klawiatura i nie moge wybrać pierwszej opcji.

Jest mozliwości usuniecia drugiej opcji po przez msconfig w konsoli cmd?

Próbowałem restartu biosu lecz nie pomogło.

Problemem nie jest ta pozycja w menu tylko wchodzenie komputera tryb ratunkowy. Może to być spowodowane nieprawidłowym zamknięciem systemu, problemem z aktualizacją, błędami na dysku, błędnym działaniem podzespołów… W zasadzie powodów może być mnóstwo.
Czy po uruchomieniu narzędzia do naprawy systemu i wykonaniu czynności diagnostycznych komputer włącza się normalnie?

1 polubienie

Nie włacza windows tylko narzedzie do naprawy, nie moge nic zrobic zmienic opcji na pierwsza bo klawiatura nie dziala.A narzedzie znajduje jakies bledy naprawia je i znowu jest to samo, moze dałoby rade usunac to opcje odzyskiwania po przez bcdedit w cmd?

Musisz pisać konkretnie, bo nikt kto mógłby ci pomóc nie widzi twojego komputera, ani nie zdiagnozuje go przez szklaną kulę.
Jakie konkretnie błędy wykrywa, ale nie może naprawić?

Zaraz podam dokładnie co to za bład, a nie dałboby rade usunac ta opcje po przez cmd komenda bcdedit?

Tu proszę błąd

Możesz podłączyć klawiaturę zewnętrzną do tego laptopa, żeby wykonać jakieś operacje?

1 polubienie

Próbowałem i nic nie pomogło przypominam ze w biose normalnie funkcjonuje myszka i klawiatura od laptopa

Chyba Windows powiedział mam dość :slight_smile:

Kurde chciałbym jakos to odzyskac bo miałem duzo waznych rzeczy na dysku, nie wiem czy najlepsza opcja bedzie usuneicia po przez konsole bcdedit

Próbowałeś odpalić narzędzie do rozwiązywania problemów odpalone z płyty/pendrive instalacyjnego?

ps.
Dane z dysku raczej odzyskasz. Chodzi tutaj o przywrócenie systemu do działania. Chociaż zaczynam mieć wątpliwości czy ratowanie go ma sens skoro jest w tak opłakanym stanie :wink:

Tu są błędy z USB

To nie błędy usb tylko menadżera rozruchu. Czy instalowałeś ostatnio jakieś inne systemy operacyjne, antywirusy, programy szyfrujące, albo coś głęboko ingerujące w system?

Twój system jest wykrywany dopiero na partycji E: To bardzo dziwne.

Jedynie program do gierek który chyba był z trojanem prawdopodpnie i on mógł cos namieszac bo latop pozniej sie dziwnie zachowywał

Jak się nie odezwie jakiś ekspert od Windowsa to proponuję zrobić kopię plików z dysku, zaorać to bagienko i wyleczyć się z cracków i pirackich gier :wink: