Nie działająca prawa strzałka w biosie

Witam. Mam mały problem z klawiaturą. Jak w temacie nie działa prawa strzałka, działa poprawnie w systemie tylko w biosie coś nie tak. Próbowałem wszystkiego, wypinanie do innego portu usb itp.

Za to działa poprawnie klawiatura na ps2 czy jakoś tak. Pytania:

 1. Co mam zrobić, żeby działała poprawnie klawiatura.

 2. Czy muszę robić reinstalacje Windowsa i czy formatowanie coś pomoże?

 

Klawiatura genius imperator 1

Płyta główna asrock 970 Extreme 3 

Procesor fx6300

 

Pozdrawiam

  1. Przywrócenie domyślnych ustawień w Biosie, jak nie pomoże to spróbuj zaktualizować bios. Poszukaj w Biosie też opcji USB Mouse&Keyboard support.

2.Reinstalacja ani formatowanie Windowsa w żaden sposób nie pomoże gdyż jest to BIOS i system nie ma żadnego tutaj znaczenia.

Witam 

  1. Przywróciłem ustawienia z poziomu BIOS - tak samo. BIOS mam najnowszy.

  2. Ale jak włączyłem bios i wyjąłem klawiaturę do innego portu, to nie działała. Dopiero po uruchomieniu komputera i zainstalowania sterowników automatycznie przez system i po uruchomieniu komputera. W biosie dalej tak samo.

  3. Jakieś pomysły? Mogę zresetować BIOS przez zworkę na płycie głównej.

Jeśli jesteś w biosie, wyłącz NumLocka i spróbuj klawiszami 2,4,6,8 z klawiatury numerycznej, te klawisze po wyłączeniu NumLocka działają jak zwykłe strzałki.

Klawisze od NumLocka działają prawidłowo, wręcz elegancko, ale rozszyfrowałem, o co chodzi z tą strzałką. Otóż jak kliknę 1 strzałkę prawą to zaś leci 1 w prawo i dopiero w lewo. I o co chodzi? Czy może być to wina płyty głównej? a może klawiatury, bo w poprzedniej też tak miałem, dlatego wymieniłem, ale chyba zrobię format i się zobaczy, bo i tak kupuje dysk ssd. Ale dziękuje za pomoc. Jakbyś miał lub ktoś z forumowiczów jakieś wytłumaczenie, czemu tak działa, to proszę pisać. Pozdrawiam