Nie działająca w windowsie myszka i klawiatura

Tak jak w temacie. W windowsie nie działa mi myszka oraz klawiatura (w biosie działa). Nie mogę przeinstalować windy, ponieważ podczas procesu instalacyjnego wyskakuje mi komunikat, którego nie mogę zaaakceptować (bo nie działa mi myszka…)

Jak mam to naprawić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Są dwa rodzaje przyłączy myszy…PS/2 i USB…Może któraś zadziała.

Obydwa typy myszy nie działają. To nie kwestia portu, bo w biosie klawa śmiga.

Dodane 26.12.2011 (Pn) 14:37

Odświeżam.

Nie załadowałeś ostatnio do kompa jakiś dziwnych sterowników typu Omega do swojej karty graficznej? Tego typu sterowniki takie cuda właśnie robią, ale wracając do tematu?

Włóż płytę z systemem do napędu i uruchom instalator. Znajdziesz tam opcje napraw – domyślnie R (jak zacznie wykrywać zainstalowane wersje Windows). Taki zabieg powoduje przywrócenie podstawowych sterowników systemowych. Teoretycznie po takim zabiegu wszystko powinno wrócić do normy, czyli działać.

Jest jeden warunek.

Skoro nie działa Ci mysz ani klawiatura musisz mieć ustawione w Biosie uruchamianie z CD -Rom a nie z twardego dysku (bardzo przydatna opcja). Jeżeli to zrobisz (lub juz masz) podczas ładowania się systemu na samym dole masz komunikat. Naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch systemu z płyty CD (czy jakoś tak). Naciśnij klawisz (powinien działać).

Zacznie Ci ładować biblioteki itp. Itd. Następnie pokaże Ci na jakiej partycji i jaki masz zainstalowany system Windows i co chcesz zrobić? Naciśnij R.

Jeżeli to nie pomoże to czeka Cię reinstalacja systemu.

No właśnie o to chodzi, że nie mogę przeinstalować systemu, bo już próbowałem. Podczas instalacji wyskakuje mi komunikat, którego nie mogę kliknąć, bo nie działa mi myszka.

W biosie operujemy klawiaturą (która działa w biosie :smiley: ) a nie myszką (która nie działą w biosie [-X )

Do ponownej instalacji systemu potrzebna jest Ci Tylko klawiatura a nie myszka.

Wywołaj reset systemu. Wywołaj Bios (klawiatura musi działać i nie ma innej opcji).

Ustaw uruchamianie z CD-Rom a nie twardego dysku (potrzebna jest Ci tylko klawiatura, która musi działać i nie ma innej opcji).

Wywołaj reset systemu. Włóż płytę z systemem do stacji CD-Rom – reset – klawisz – instalacja systemu – tylko klawisze nie mysz….

Btw: Czy podczas ładowania systemu, choć na chwilę (błysk) zapalają Ci się kontrolki na klawiaturze?

Klawiatura działa do czasu pokazania się ładowania systemu (Logo windows xp z paskiem ładowania).

Nie mogę przeinstalować systemu, bo po wyborze świeżej instalacji systemu wyskakuje mi po jakimś czasie komunikat (kursor również się pojawia), którego nie mogę zatwierdzić (bo nie działa mi ani myszka, ani klawiatura). Dzieje się to na tym poziomie:

83_1233061735.png

Dodane 28.12.2011 (Śr) 21:27

Odświeżam.

Masz OS windows xp myszka nie jest ci tutaj potrzebna do instalacji chyba że nie instalujesz sterowników do sieciówki płyty. Spróbuj po kilku restartach może klawa ci zaskoczy. Jak nie pożycz od kogoś na czas instalacji i sprawdź czy problem tam występuje.

Po co Ci niby myszka przy instalacji?! Jak jest jakiś komunikat, to wystarczy tab’em podświetlić dany przycisk, wcisnąć enter i wtedy komunikat zniknie i instalator dalej będzie kontynuował działanie. Olej to, przejdziesz przez instalację Windowsa i po załadowaniu Windowsa i ewentualnie ponownym jej podłączeniu zacznie działać. Ja nawet miałem tak, że mysz mi nie działała podczas instalacji, ale jak już grałem system i utworzyłem konto mysz sama z siebie zaczęła działać, nawet jej nie musiałem dołaczyć i podłączyć ponownie. Nie głupim pomysłem byłoby podłączyć inną myszkę, bo mój kolega miał to samo z klawiaturą i wbrew pozorom podłaczenie nowej pomogło.

Testowałem trzy myszki i żadna z nich nie działa. Komunikatu nie mogę zaakceptować nawet tabem, bo podczas wyświetlania komunikatu NIC nie działa - ani myszka, ani klawiatura.

To ja nie wiem co jest grane…

Podczas reinstalacij systemu całkowicie odepnij myszkę. Screen jaki pokazałeś to proces instalacji systemu, który wygląda na prawidłowy. Jeżeli przy odpiętej myszce nic nie wskórasz to spróbuj zainstalować inny system Windows Np. XP i zobacz czy błąd będzie dalej.

“inny system Windows Np. XP” A co on instaluje do licha?

A klawiaturę sprawdzałeś inną? A może do wejścia z tyłu skrzynki są popsute? :slight_smile:

Jak gniazdam ogą być uszkodzone, skoro w biosie działa?

Może w Bios-ie coś przypadkowo przestawiłeś? W Bios-ie ustaw Support USB keyboard Enable (czy jakoś podobnie będzie to brzmieć) lub całkowicie zresetuj Bios - jakiś klawisz F za to odpowiada (ustawienie domyślne Bios-u).

SnykeShadow , USB keyboard support związek z niedziałaniem klawiatury, ale w tym wypadku nic nie będzie miała do tego, bo jakbyś przeczytał wszystkie posty, dowiedziałbyś się, że autor wpinał klawiaturę ps/2 i również nie działała. Poza tym, jeżeli wpływ na to miałaby wyżej wspomniana opcja, autor nie mógłby w ogóle w bios setup wejść. Do autora: przyszło mi jeszcze do głowy, żebyś spróbował z innej płyty, może po prostu coś nie tak jest z samym instalatorem, że po prostu “uważa”, że klawiatura i mysz nie są podłączone.

No Ok, ale problem jest na tyle dziwny, że może potrzeba jakiegoś nietypowego rozwiązania.

Spotkałem się z podobnymi problemami i jakoś udawało się postawić komputer na nogi.

W tym wypadku sam już nie wiem, co się dzieje? Albo on coś źle robi albo ciort wie.

Piotr92

Sam mu proponowałem instalacje z innej płyty, więc może właśnie tam leży problem.

Widać, że poziom niektórych ludzi na tym wortalu jest niezły. Pewnym ludziom nawet się nie chce czytać, że nie działa zarówno mysz, jak i klawiatura :wink: .

Z takimi poradami, to te forum szybko osiągnie poziom pewnego znanego forum o Ubuntu.

Może być jakaś sytuacja, że bios dokonuje odpytywania klawiatury/myszy co jakiś czas, a Windows korzysta już z przerwań sprzętowych - ACPI to ponoć wynalazek Microsoftu, więc możliwe, że z tym jest coś nie tak. Może być coś nie tak jeszcze ze sterownikiem przerwań lub procesorem. Ogólnie, to słabo się orientuję w kwestiach jądra Windows i tematach sprzętowych. Spróbuj zaktualizować Bios, to może wtedy ACPI zostanie naprawione. Ewentualnie, o ile to możliwe, to podczas instalacji Windows, wyłącz ACPI.

Jak coś to 7 letni wątek, trzeba było odpuścić jak autor wypowiedzi nie logował się w ciągu ostatnich 2 lat.