Nie działające filmy z działającym dzwiękiem (Youtube/odtwarzacze filmów)

Witam. Od jakiegoś czasu napotkałem pewien problem. Gdy próbuję odtworzyć jakikolwiek plik wideo, zamiast obrazu jest czerń, lecz dźwięk działa. Tyczy się to odtwarzacza Media Player Classic, VLC, Youtuba (firefox) i filmów wstawionych np. na facebooka filmów. Co ciekawe film odtworzony wprost w przeglądarce Firefox wyświetla się, ale nie można wyświetlić napisów.

Na chrome youtube działa normalnie.

Posiadam Windows 7 64 bitowy. Używam kodeków K-Lite najnowszych ale to samo się dzieje na kodekach CCCP. Aktualizowałem flash playera, uruchamiałem komputer ponownie, ale nic nie pomogło. Pomoże mi ktoś rozwiązać ten problem?

Wyinstalować wszystkie paczki kodeków najlepiej programem Total Uninstall,który usuwa całkowicie programy i kodeki i zainstalować jedną paczkę K-Lite Codec Pack.Wygląda to na namieszanie z kodekami w systemie,tak że sam system już nie łapie jakich kodeków ma użyć. 

Niewykluczone błędy bibliotek audio DLL. Proponowałbym uruchomić dxdiag i wykonać testy w zakładce Dźwięk.

Odinstalowałem TU i zainstalowałem K-Lite, ale to samo. Ale dlaczego miało by się gubić skoro były tylko K-Lite, CCCP odinstalowałem, poza tym wcześniej od początku systemu były CPPP i jakoś to działało, ale nagle coś odwaliło.

Próbowałem, ale wątpliwe by to miało jakikolwiek związek, w końcu audio nie działa, a obraz działa.

Przechwytywanie.thumb.PNG.ce403cb7950e46

Czekaj. Piszesz o otwarciu pliku. A może z YT pobierasz filmy i w tym problem, że od jakiegoś czasu YouTube daje pobrać w formacie dash, czyli można pobrać film wideo bez dźwięku, można pobrać plik audio bez obrazu.

Można konwertować, ale pobrać film mp4, a nie mp4v, czy pobrać film w formacie webm, a nie w webmv. Temat o tym był na forum Firefoxa http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=47768&p=232571&hilit=480p#p232127

Może na FB teraz tez jest podwójny format dash? To by tłumaczyło takie pobrane pliki.

Nie, chodzi o jakiekolwiek filmy. Pobierane z torrentów, z youtuba, avi, mp4, webm, z facebooka, instagrama, tumblra itd. We wszystkich przypadkach działa tylko dzwięk. Youtube na html5 tak jak w firefoxie nie działa, w chromie działa normalnie.

Ale nie tłumaczy dlaczego to wszystko działa w chrome, a także wrzucone bezpośrednio do firefoxa.

Edit:

Nie wierzę, ale udało mi się naprawić, to wina sterowników AMD. W AMD Control Center w zakładce Wideo zaznaczyłem “Użyj ustawień odtwarzacza wideo”, a było użyj ustawień AMD.

Mimo wszystko dzięki za próby pomocy :slight_smile: