Nie działające filmy z działającym dzwiękiem (Youtube/odtwarzacze filmów)

(Solarget95) #1

Witam. Od jakiegoś czasu napotkałem pewien problem. Gdy próbuję odtworzyć jakikolwiek plik wideo, zamiast obrazu jest czerń, lecz dźwięk działa. Tyczy się to odtwarzacza Media Player Classic, VLC, Youtuba (firefox) i filmów wstawionych np. na facebooka filmów. Co ciekawe film odtworzony wprost w przeglądarce Firefox wyświetla się, ale nie można wyświetlić napisów.

Na chrome youtube działa normalnie.

Posiadam Windows 7 64 bitowy. Używam kodeków K-Lite najnowszych ale to samo się dzieje na kodekach CCCP. Aktualizowałem flash playera, uruchamiałem komputer ponownie, ale nic nie pomogło. Pomoże mi ktoś rozwiązać ten problem?

(Johny) #2

Wyinstalować wszystkie paczki kodeków najlepiej programem Total Uninstall,który usuwa całkowicie programy i kodeki i zainstalować jedną paczkę K-Lite Codec Pack.Wygląda to na namieszanie z kodekami w systemie,tak że sam system już nie łapie jakich kodeków ma użyć. 

(Bogdan_G) #3

Niewykluczone błędy bibliotek audio DLL. Proponowałbym uruchomić dxdiag i wykonać testy w zakładce Dźwięk.

(Solarget95) #4

Odinstalowałem TU i zainstalowałem K-Lite, ale to samo. Ale dlaczego miało by się gubić skoro były tylko K-Lite, CCCP odinstalowałem, poza tym wcześniej od początku systemu były CPPP i jakoś to działało, ale nagle coś odwaliło.

Próbowałem, ale wątpliwe by to miało jakikolwiek związek, w końcu audio nie działa, a obraz działa.

Przechwytywanie.thumb.PNG.ce403cb7950e46

(Bogdan_G) #5

Czekaj. Piszesz o otwarciu pliku. A może z YT pobierasz filmy i w tym problem, że od jakiegoś czasu YouTube daje pobrać w formacie dash, czyli można pobrać film wideo bez dźwięku, można pobrać plik audio bez obrazu.

Można konwertować, ale pobrać film mp4, a nie mp4v, czy pobrać film w formacie webm, a nie w webmv. Temat o tym był na forum Firefoxa http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=47768&p=232571&hilit=480p#p232127

Może na FB teraz tez jest podwójny format dash? To by tłumaczyło takie pobrane pliki.

(Solarget95) #6

Nie, chodzi o jakiekolwiek filmy. Pobierane z torrentów, z youtuba, avi, mp4, webm, z facebooka, instagrama, tumblra itd. We wszystkich przypadkach działa tylko dzwięk. Youtube na html5 tak jak w firefoxie nie działa, w chromie działa normalnie.

Ale nie tłumaczy dlaczego to wszystko działa w chrome, a także wrzucone bezpośrednio do firefoxa.

Edit:

Nie wierzę, ale udało mi się naprawić, to wina sterowników AMD. W AMD Control Center w zakładce Wideo zaznaczyłem “Użyj ustawień odtwarzacza wideo”, a było użyj ustawień AMD.

Mimo wszystko dzięki za próby pomocy :slight_smile: