Nie działające porty

Pokaż zrzut co dokładnie zmieniłeś bo chyba troche za dużo.

Pokazuje że nie mogę wżucić scr bo maksymalnie plik 0.06MB

Możesz wrzucić na fotosik.pl i podać link.

http://imgur.com/a/9m1ay    tutaj masz zdj tylko to powłączałem

to wyskoczyło ponieważ nie wiem jak zmienić system mode na USER

 

JNJN zrobiłem tak jak napisałeś wyłączyłem i włączyłem w biosie tamtą opcję i dalej nie ma dźwięku ani nie wykrywa karty

Te opcje w sumie powinny być włączone na czas instalacji, ale skoro jest problem to przywróć poprzedni stan aby uruchomić system. Nie bawiłem się nigdy w Wubi ale możesz spróbować odpalić płytę/pendrive z poziomu Windowsa i wybierz pierwszą z opcji

wubi1.png

Zmieniłem jeszcze jedną opcje i udało się odpalić ubuntu lecz po ok 20 sekundach wyskoczyły 3 linijki tekstu i nic się więcej nie działo

Jeżeli karta dźwiękowa była by zepsuta to co musiałbym wymienić ? karta dźwiękowa zintegrowana jest

Jeśli karta byłaby uszkodzona musisz odesłać płytę na gwarancję lub kupić zewnętrzną na USB czy pod PCI-E.

Jeśli z Linuksem jest problem możesz postawić obok aktualnego windowsa drugi system Windows  i na nim sprawdzić działanie karty. Chodzi o to aby wyeliminować ewentualny problem software-owy w obecnym Win 10. Na próbę wystarczy ci tylko pobrać iso windows 10 lub innego, chyba że masz już płytę nagraną i zainstalować na osobnej partycji (gdyby jej nie było możesz wydzielić bez utraty danych, choćby narzędziem systemowym Zarządzanie dyskami).

Po wielu próbach udało mi się pobrać linuxa i tam dźwięk tak samo nie działa

A nie masz gwarancji?

 

Możliwe, że karta padła.

 

 

Gwarancji mam bodajże jeszcze 2 lata i 8 miesięcy bo komputer składany początkiem września

No to serwis.