Nie działające USB w HP Compaq 315eu

Witam :).

Wszystko działało, aż do momentu gdy się wkurzyłem i podczas włączania systemu wyłączyłem komputer na chama. Po tej akcji nie działa USB w HP Compaq 315eu. Nie mogę się zalogować do mojego konta, ani nawet wejść do biosu.
USB nie działa od momentu uruchomienia komputera włącznikiem na obudowie. Co ciekawe dioda w myszce się świecie ale nic poza tym, a oczywiście klawiatura nie daje żadnego o znaku życia, nawet nie świeci się dioda(nie reaguje na Caps locka, Num Locka czy Scrolla). Testowałem na kilku działających myszkach i klawiaturach i dalej nic.

Podłączyłbym klawiaturę pod PS/2 ale ta uboga płyta nawet tego nie posiada xD. Widziałem magiczne przejściówki z USB na ethernet ale nie niem czy to działa, a nawet jeśli tak to nie posiadam takiej przejściówki.

Kombinujesz jak chomik w kręciole, są na pcie, sam mam taką sprzed 15 lat nie używaną.
Machnij tylko może tryb awaryjny / dysk instalacyjny windowsa , może zaskoczy i tylko sterowniki.

Tak wygląda na jakieś uszkodzenie na płycie chyba.
Tu przykładowa, jak to wygląda, pewnie jakąś używkę, jak moja, dostaniesz za grosze.

Gdyby to był mój komputer to kupiłbym usb na pci ale mam go w robocie i nie kupią mi takich rzeczy :(. Jeśli kompa nie uda się naprawić to na szrot pójdzie. Dodam, że reset biosu nawet zworką nic nie daje(chociaż tego to się spodziewałem ale sprawdzić warto).

Podejrzewam, że diagnoza w serwisie będzie kosztowała tyle co “nowy” komp tej klasy.

Najwyżej na złomie skończy. Może ewentualnie uda mi się ze szrotu jakąś działającą płytę główną wyciągnąć.
Poszukam, może uda mi się znaleźć usb na pci.