Nie działające wi-fi


(Karmelkovaaa) #1

Dziś zainstalowalam Windowsa 10 i wszystko było w porządku, dopóki nie przestał działać mi internet. No to poszukalam wszędzie i okazało sie, ze nie mam wifi. Mam Bluetooth, tryb samolotowy, a sieć bezprzewodową nie. Pomożecie ?:frowning:


(VPN) #2

W pierwszej kolejności należy się upewnić, że zainstalowane są najnowsze dostępne sterowniki ze strony producenta komputera lub karty bezprzewodowej.


(Karmelkovaaa) #3

Jak moge to zrobic, kiedy nie mam połączenia z internetem?


(VPN) #4

Jeśli nie można połączyć się przewodowo przez Ethernet (brak złącza), trzeba skorzystać z innego trybu połączenia z internetem (np. sieć komórkowa, jeśli możliwe) lub pobrać sterownik na innym komputerze podłączonym do internetu i przenieść go na docelowy.


(Karmelkovaaa) #5

Aktualnie jestem nad jeziorem i mam dostęp do tylko jednego komputera.


(VPN) #6

No ale jednak piszesz tu na forum, więc dostęp do internetu masz.


(Karmelkovaaa) #7

Przez tablet. W internecie na forach szukałam jak moge podłączyć go do komputera , nie mniej jednak nie moge. Komputer go nie wykrywa.


(VPN) #8

Tablet (nawet jeśli pracuje na Androidzie) również ma przeglądarkę i możliwość pobierania plików. Wystarczy potem skopiować sobie pobrane sterowniki np. na pendrive i przenieść na komputer, aby tam zainstalować.


(Karmelkovaaa) #9

Sterownik juz mam nawet ściągnięty. Problem jak go przenieść na komputer. Przez kabel nie wykrywa, Bluetooth na kompie nie moge włączyć. A ten pendrive? Jak moge podłączyć go do tableta?


(VPN) #10

Większość tabletów obsługuje tryb OTG, tzn. umożliwia podpięcie pendrive, wystarczy mieć tylko odpowiedni kabelek, bo najczęściej wyjście jest na microUSB. W przypadku braku kabla można skorzystać z Bluetooth, wystarczy raz sparować urządzenia (tablet + komputer).

W grę wchodzi jeszcze karta SD/microSD, ale to wymaga obecności odpowiedniego czytnika w tablecie i komputerze.


(Karmelkovaaa) #11

Bluetooth również nie mam sterownika :confused: a ja takiego kabla nie mam. Co teraz?


(VPN) #12

W grę wchodzi jeszcze karta SD/microSD, ale to wymaga obecności odpowiedniego czytnika w tablecie i komputerze. Więcej pomysłów nie mam.


(Karmelkovaaa) #13

No dobra, wielkie dzięki…