Nie działający aplet "uruchom"

Coś ostatnio Windows po formacie mnie zawodzi…dziś ni stąd ni zowąd chciałem, jak to zwykle robię, użyć apletu “Uruchom” (Start->Uruchom), aby wejść do pewnego folderu.

http://zapodaj.net/e6b14ad0e0fe.jpg.html

Robię to bardzo często i już się do tego przyzwyczaiłem. Do tej pory zawsze było ok, ale dziś po wklepaniu tego polecenia moim oczom ukazało się to:

http://zapodaj.net/7139c1bb9352.jpg.html

I nie ważne, jaki folder chcę wpisać i tak pokaże się to. Natomiast jak wpiszę ścieżkę do jakiegoś programu, to normalnie się odpala. Tylko z folderami coś jest nie tak. Oczywiście przez mój komputer mogę wejść do każdego folderu, ale nie lubię tego robić i mnie denerwuje, jak muszę tyle klikać.

spróbuj tym naprawić problem >> http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/folder_reg.zip

SolelyRose*

n33trox , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Co prawda już za późno, bo przywróciłem system do pkt zanim awaria nastąpiła, ale jeśli zdarzy się jeszcze raz, to spróbuję tego sposobu.

//edit

Już wiem co powodowało problem - usunięcie programu TuneUp Utilities 2009. Nie mogłem usunąć go normalnie poprzez Dodaj/Usuń, więc użyłem do tego celu jv16 Power Tools i on coś musiał namieszać. Na szczęście ten skrypt, który podałeś zadziałał, także dzięki za pomoc.