Nie działający czat na stronie

Pobrałem sobie shoutbox`a opartego na pliku txt JSON. Wgrałem tego czata na moja strone i chciałem includować go zwyczajnie jak wszystkie moje podstrony.

Niestety mi nie działał. Pomyślałem, że utworze sobie nowy plik o nazwie czat.php w którym będe includował mojego czata:

<?php

  include('shoutbox/index.html');

?>

Obecnie wygląda to tak: http://www.history.is.net.pl/?czat

Ale wiadomości na czata niechcą mi się wysyłać niewiem czemu :frowning:

Dla sprawdzenia tego czata wgrałem go na inny serwer mój i próbowałem go otworzyć normalnie bez includowania i okazuje się że działa: www.radioeter.is.net.pl/shoutbox/index.html Tutaj da się wysyłać wiadomości na czata.

Ale co zrobić żeby był ten czat na mojej stronie i działał mi dobrze ? prosze o pomoc w tej sprawie.

takich rzeczy i w taki sposób się nie includuje !

Albo dostosuj kod do include ( popraw ścieżki, skrypty i style przesuń do strony nadrzędnej wywalając wszystko poza zawartością sekcji body)

…albo po najmniejszej linii oporu wrzuć tego SB w ramkę pływającą IFRAME

A czy ktoś mi może powiedzieć jak tego czata - shoutbox`a zamieścić na mojej stronie żeby mi działał ? Ale bez tej ramki pływającej IFRAME tak żeby było dobrze.

  1. Wszystkie style css przeżuć do css/style.css

  2. Skrypty js dołącz do head strony

  3. Z pozostałego html wyrzuć wszystko oprócz zawartości body

  4. Popraw adresy pamiętając o nowej lokalizacji.

Nawet dokładnie nie czytałem kodu ale już widzę błędy.

Plik czat/daddy-shoutbox.php:

action="daddy-shoutbox.php?action=add"

skoro ten plik jest includowany do index do powinno być tak:

action="chat/daddy-shoutbox.php?action=add"

Grzesie1k poprawiłem ten błąd ale dalej nie moge nic pisać na czacie tylko kręci się kóleczko ale wiadomość niechce się dodać.

Co tu jest nie tak ?

Pokaż może oryginalny (działający) kod.

Grzesie1k zrobiłem tak jak mi napisaleś, ale jak wpisuje treść wiadomości z polskimi znakami ś,ć,ę to wtedy zamiast polskich znajków wyświetla mi na czacie takie coś ÅÄÄ Wiesz może jak to poprawić ? Wydaje mi się że chyba nie moge na tym czacie pisać z innymi osobami. Próbowałem pod dwoma przeglądarkami i ne jednej byłem na czacie pod nickiem Darom, a na drugiej przeglądarce byłem na nicku NorthAngel i wtedy wysyłane wiadomości w jednej przeglądarce nie wyświetlały mi się w drugiej. Co może być nie tak ? Czy może dać tutaj na czacie jakąs opcje refresh, która będzie odswieżać shoutboxa ?