Nie działający dotyk w Samsung Avila

Witam, jestem posiadaczem Samsunga Avila. Wczoraj miałem przykrość doświadczenia “złośliwości ekranów dotykowych”- tzn. nagle przestał działać ekran dotykowy, po paru resetach przy naciśnięciu ikony Menu włączał się widget. Czytałem na internecie, że może być to wina softu, a więc chciałem wgrać nowy (komórka już dawno po gwarancji), ale jest problem, gdyż nie mogę zainstalować sterowników Samsung USB Mobile Modem. Samsung New PC Studio po wsadzeniu karty pamięci widzi telefon, ale jako pamięć masowa. Ustawienie w telefonie funkcji “PC STUDIO” nic nie daje. PC Studio nie widzi dalej podłączonej komórki, tylko pamięć masową (kartę). Szukałem już na różnych stronach i ściągałem sterowniki do modemu, ale nie działa, jakby ktoś mógł pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.

EDIT: wgranie nowego softu nic nie dało, dalej niestety dotyk nie działa…

Oddaj na serwis. Moja mama przerabiała dokładnie to samo - cały ekran był tak jak by “przesunięty” względem dotyku. Naciśnięcie guzika MENU działało tak jak naciśniecie gdzieś na środku ekranu więc my nawet do PC Studio go podłączyć nie mogliśmy. Wizyta w serwisie rozwiązała problem.