Nie działajacy dysk SATA II - pomoc

Witam.

Mam problem. A mianowicie posiadam dysk SATA II (500 GB) i dysk SATA (80 GB). Podłączam je do płyty głównej ,dysk 80 GB czyta ,a dysk 500 GB nie. Nie wiem po jakiej stronie leży wina. ;(

Żaden z dysków nie jest widoczny przy instalacji Windows 7 ,bios też go nie widzi. ;(

Z góry dzikuje za pomoc.

Jak 80GB czyta, jak nie czyta?

Może zasilanie lub kabelek sata niepodłączone? (zdarzają się takie przypadki)

Może pomoże zresetowanie BIOSu? Jest taka zworka.

Może podłączone nie do tych złączy SATA co trzeba. Innego koloru to e-sata, do zewnętrznych dysków.

Jednego koloru to sata, do których się podłącza. Główny dysk do sata o najniższym numerze (oznaczenie sata 0 lub 1), drugi o numerze obok, kolejne do następnych.

Może też być coś z ustawieniami dysku, np. po zmianie płyty głównej.

Może pomoże;

  1. zdjęcie bocznej ścianki w komputerze,

  2. odłączenie kabla sata tego dysku co nie czyta,

  3. uruchomienie z płyty z linuksem, albo z płyty z narzędziami producenta dysku

  4. odłączenie kabelka sata dysku co go czyta i podłaczenie do tego co go nie czyta

  5. skasowanie zawartości dysku programem gparted, albo użycie narzędzi producenta dysku (np. opcje recover native site, erase mbr).

Może to banalne co napisze, ale czy Twoja płyta obsługuje sata 2? Być może płyta ma problem z jednoczesną obsługą dysku pod sata i sata2. Załóż zworkę do tego dysku sata 2 w odpowiednie miejsce. Może pomoże.

w7suezo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Gdzie włożyc te zworki?

Jaka zworka ,gdzie sie znajduje?

Bardzo proszę o pomoc ,jest to dla mnie bardzo ważne. :frowning:

Tu masz instrukcję. Nie jest pod Twój dysk, ale nie robi to żadnej różnicy. Aby ją pobrać musisz tylko ocenić to o co zostaniesz poproszony

http://safemanuals.com/user-guide-instructions-owner-manual/SAMSUNG/HD250HJ-■■■-_E

Poza tym na Twoim dysku powinna być etykieta na której powinno być i zapewne jest opisane co zrobić by zmienić interfejs na SATA 1. Jednak musisz mieć do tego zworkę. Jeżeli jej nie masz to idź do jakiegokolwiek sklepu komp. i powiedz że potrzebujesz takową.

Poza tym nadal nie odpowiedziałeś, czy Twoja płyta obsługuję SATA2.

Moja płyta główna właśnie nie obsługuje SATA II. ;(

Moja płyta to http://www.biostar-usa.com/app/en-us/mb/content.php?S_ID=91.