Nie działający dźwięk

(Izka1992) #1

Bardzo proszę o pomoc.

Po wymianie płyty głównej nie miałam dźwięku. Menager urządzeń pokazywał problem z kontrolerem multimediów audio (karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główna) , poszperałam na innych forach i znalazłam odpowiednie sterowniki. Teraz już nie pokazuje żadnego problemu, jednak głos w dalszym ciągu nie działa. ;/ we właściwościach dźwięków w nazwach urządzeń wszędzie mam nazwę SiS 7012Wave (to nazwa sterowników chyba? nie jestem pewna.) kiedy włączę piosenkę to suwaki sie przesuwają, wszystko jest poprawnie podłączone i włączone, głośniki na pewno działają.

Bardzo proszę o pomoc, może mój problem z pozoru wydaje się błahy, ale nie mam muzyki już od miesiąca i to naprawdę przytłacza. :frowning:

Z góry bardzo dziękuje za pomoc!

Pozdrawiam.

(djkamil09061991) #2

podaj nazwę płyty głównej.

(Izka1992) #3

ECS K7S5A

Chyba chodzi o to. :wink:

(djkamil09061991) #4

spróbuj ten sterownik do dzwięku:

http://eudownload.ecs.com.tw/dlfileecs/ … 12_111.zip

jak będzie ok to wejdz w:

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Jeżeli nie to wybierz ją -> Zastosuj -> OK.

jeśli coś będzie nie tak spróbuj ten sterownik:

http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down … 0-p339.htm

(greh) #5

Katiusza070206 , słuchaj djkamil09061991 , i nawal sobie sterów od groma do systemu. :wink:

Możesz je oczywiście zainstalować bo djkamil09061991 , dobrze radzi (mam nadzieje, nie sprawdzałem sterów), ale najpierw wywal stare (te które sam/a zainstalowałeś/aś). Tak przynajmniej według mnie powinieneś/nnaś postąpić. :wink:

(Sli512) #6

Możesz skasować stare za pomocą Revo Uninstaler.

(Izka1992) #7

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Usunęłam stare sterowniki, został tylko SiS 7012, ale sytuacja się nie zmieniła, dźwięku nadal nie ma.

Może jakieś inne pomysły?

Z góry bardzo dziękuję.

(greh) #8

A te podane przez djkamila zainstalowałaś? :wink:

(Izka1992) #9

Tak, jak pisałam została tylko ten SiS…