Nie działający dźwięk


(Miki Pila) #1

Witam . Nie jestem specjalistą od komputerów ,wręcz mało co na nim umiem. I mam taka sprawę , ponieważ mój ojciec odłączył zasilacz ( nie wiem po cholere) podczas działania systemu i od tamtej chwili nie mam dźwięku.

Posiadam stary komputer:

CPU- Intel® Celeron® CPU 1,70 GHz

Grafika- NVIDIA GeForce2 MX/MX 400

Kontroler dźwięku : Realtek AC'97 Audio - w Device Manager wyświetlone jest to wyświetlone z żółtym trójkątem:) W Stanie urządzenia : Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów.

Jeśli wiecie co mogę zrobić ,aby naprawić dźwięk wytłumaczcie mi tak żebym zrozumiał:slight_smile:

Dzięki za pomoc


(Lufcik) #2

Wydaje mi się, że masz problem ze sterownikami. Odnajdź stronę producenta Twojej płyty głównej i tam poszukaj sterowników. Ewentualnie możesz spróbować tych http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-AC9 … 21169.html

Sprawdź w panelu sterowania ->dodaj/usuń programy czy nie ma czasem na liście sterownika dźwięku. Jak jest, to odinstaluj.

Wejdź w menadżer zadań i odszukaj swoje urządzenie dźwięku z żółtym trójkącikiem. Kliknij prawym przyciskiem myszy i daj odinstaluj. Po ponownym uruchomieniu kompa zainstaluj sterowniki.


(Miki Pila) #3

zainstalowałem od nowa swój sterownik i dalej dźwięk nie był odczytywany. Chciałem zainstalować ten co podałeś i pokazało komunikat , że obsługuje tylko Viste. a ja mam Xp :slight_smile: jakieś inne rady ?


(Mmartyka88) #4

Witaj,

Wejdź w ten link, który zaprowadzi Cię na stronkę firmy Realtek z sterownikiem.

http://goo.gl/S5Grl

Tam masz wersję A4.06 przeznaczoną dla Win XP, która waży 182MB. Pobierz, zainstaluj i daj Nam znać.


(adam9870) #5

Odinstalowanie aktualnie zainstalowanych sterowników

Wyszukanie i instalacja nowej wersji sterowników

Pozdrawiam.