Nie działający formularz kontaktowy

(wrzesnia) #1

Witam,
Po wielu latach przerwy wróciłem do HTML’a ponieważ kolega prosił mnie o zrobienie małej strony.
Mam problem z formularzem kontaktowym a mianowicie maile nie dochodzą ze strony.

Poniżej kod:

(function ($) {
“use strict”;

/*==================================================================
[ Validate ]*/
var input = $('.validate-input .input100');

$('.validate-form').on('submit',function(){
    var check = true;

for(var i=0; i<input.length; i++) {
        if(validate(input[i]) == false){
            showValidate(input[i]);
            check=false;
        }
    }

return check;
});

$('.validate-form .input100').each(function(){
    $(this).focus(function(){
       hideValidate(this);
    });
});

function validate (input) {
    if($(input).attr('type') == 'wrzesnia@kostka-ogrodzenia.pl' || $(input).attr('name') == 'wrzesnia@kostka-ogrodzenia') {
        if($(input).val().trim().match(/^([a-zA-Z0-9_\-\.]+)@((\[[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.)|(([a-zA-Z0-9\-]+\.)+))([a-zA-Z]{1,5}|[0-9]{1,3})(\]?)$/) == null) {
            return false;
        }
    }
    else {
        if($(input).val().trim() == ''){
            return false;
        }
    }
}

function showValidate(input) {
    var thisAlert = $(input).parent();

$(thisAlert).addClass('alert-validate');
}

function hideValidate(input) {
    var thisAlert = $(input).parent();

$(thisAlert).removeClass('alert-validate');
}

})(jQuery);
Czy ktoś mi pomoże?

(Fizyda) #2

Nie wiem o co chodzi, to jest tylko walidacja poprawności wprowadzonych danych w formularzu - i to jeszcze chyba bo co dokładnie ten kod robi to ciężko stwierdzić.

Dlaczego też sprawdzasz atrybut inputa type i name czy jest zgodny z adresem email?

if($(input).attr('type') == 'wrzesnia@kostka-ogrodzenia.pl' || $(input).attr('name') == 'wrzesnia@kostka-ogrodzenia') {

Wydaje mi się, że coś tu bardzo źle poszło przy projektowaniu kodu html formularza.

(kowgli) #3

Jak wyżej. Nigdzie w tym kodzie maila nie wysyłasz. Nie wspominając o tym że wymaga to jakiegoś komponentu po stronie serwera. Bezpośrednio z przeglądarki przecież maila nie wyślesz. Ewentualnie możesz jedynie otworzyć domyślny program pocztowy z wypełnionym tematem i ewentualne treścią (w zależnosci od programu).

(wrzesnia) #4

No to ładnie się zrobiłem:( Ściągnąłem z tej stronki:

szablon, nr 17.

Już wszystko poustawiałem, a tu du#a:/ Czy idzie jakoś zrobić aby ten formularz działał? Czy to tylko ma wyglądać a nie działać?

(bachus) #5

Już tylko wystarczy zrobić to, co jest napisane na podanej przez Ciebie stronie z szablonami:

All you have to do is to select the form you like and start integrating it with your template or with the platform you like.

(wrzesnia) #6

Would you help me how to select that form?

(Fizyda) #7

Bardziej chodziło o drugą część zdania cytowaną przez @bachus:
" …and start integrating it with your template or with the platform you like."
Bo wybrać to już zgaduję wybrałeś formularz który chciałeś. Teraz musisz go zintegrować ze swoją platformą, a co to za platforma to nie wiemy bo nic nie napisałeś. W ogóle praktycznie żadnych przydatnych informacji nie podałeś. W ogóle to przypadkiem wyszło, że korzystasz z gotowych szablonów formularzy …