Nie działający formularz kontaktowy

Witam,
Po wielu latach przerwy wróciłem do HTML’a ponieważ kolega prosił mnie o zrobienie małej strony.
Mam problem z formularzem kontaktowym a mianowicie maile nie dochodzą ze strony.

Poniżej kod:

(function ($) {
“use strict”;

/*==================================================================
[ Validate ]*/
var input = $('.validate-input .input100');

$('.validate-form').on('submit',function(){
    var check = true;

    for(var i=0; i<input.length; i++) {
        if(validate(input[i]) == false){
            showValidate(input[i]);
            check=false;
        }
    }

    return check;
});


$('.validate-form .input100').each(function(){
    $(this).focus(function(){
       hideValidate(this);
    });
});

function validate (input) {
    if($(input).attr('type') == 'wrzesnia@kostka-ogrodzenia.pl' || $(input).attr('name') == 'wrzesnia@kostka-ogrodzenia') {
        if($(input).val().trim().match(/^([a-zA-Z0-9_\-\.]+)@((\[[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.)|(([a-zA-Z0-9\-]+\.)+))([a-zA-Z]{1,5}|[0-9]{1,3})(\]?)$/) == null) {
            return false;
        }
    }
    else {
        if($(input).val().trim() == ''){
            return false;
        }
    }
}

function showValidate(input) {
    var thisAlert = $(input).parent();

    $(thisAlert).addClass('alert-validate');
}

function hideValidate(input) {
    var thisAlert = $(input).parent();

    $(thisAlert).removeClass('alert-validate');
}

})(jQuery);
Czy ktoś mi pomoże?

Nie wiem o co chodzi, to jest tylko walidacja poprawności wprowadzonych danych w formularzu - i to jeszcze chyba bo co dokładnie ten kod robi to ciężko stwierdzić.

Dlaczego też sprawdzasz atrybut inputa type i name czy jest zgodny z adresem email?

    if($(input).attr('type') == 'wrzesnia@kostka-ogrodzenia.pl' || $(input).attr('name') == 'wrzesnia@kostka-ogrodzenia') {

Wydaje mi się, że coś tu bardzo źle poszło przy projektowaniu kodu html formularza.

Jak wyżej. Nigdzie w tym kodzie maila nie wysyłasz. Nie wspominając o tym że wymaga to jakiegoś komponentu po stronie serwera. Bezpośrednio z przeglądarki przecież maila nie wyślesz. Ewentualnie możesz jedynie otworzyć domyślny program pocztowy z wypełnionym tematem i ewentualne treścią (w zależnosci od programu).

No to ładnie się zrobiłem:( Ściągnąłem z tej stronki:


szablon, nr 17.

Już wszystko poustawiałem, a tu du#a:/ Czy idzie jakoś zrobić aby ten formularz działał? Czy to tylko ma wyglądać a nie działać?

Już tylko wystarczy zrobić to, co jest napisane na podanej przez Ciebie stronie z szablonami:

All you have to do is to select the form you like and start integrating it with your template or with the platform you like.

Would you help me how to select that form?

Bardziej chodziło o drugą część zdania cytowaną przez @bachus:
" …and start integrating it with your template or with the platform you like."
Bo wybrać to już zgaduję wybrałeś formularz który chciałeś. Teraz musisz go zintegrować ze swoją platformą, a co to za platforma to nie wiemy bo nic nie napisałeś. W ogóle praktycznie żadnych przydatnych informacji nie podałeś. W ogóle to przypadkiem wyszło, że korzystasz z gotowych szablonów formularzy …

1 polubienie