Nie działający internet w grach

Po 1 . Ojeju , ile razy :stuck_out_tongue:

Po 2. TP-LINK coś tam tyle pamiętam :smiley:

Hej,

A coś dokładniej, jeśli chodzi o model routera? Najprościej odwrócić i przeczytać, co pisze na naklejce urządzenia - powinien być tam podany dokładny model urządzenia. Swoją drogą czy router jest podłączony do jeszcze jakiegoś urządzenia, jakiegoś modemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Okej, router to TL-WR740N . Jest podłączony do telewizora B)

Hej,

Oki, jest podłączony do telewizora - zapewne portem LAN. Mnie natomiast chodzi o to, skąd pochodzi kabel wchodzący do portu WAN? Z modemu czy też do mieszkania poprowadzony jest tylko i wyłącznie kabel?

Czy cokolwiek się zmienia, jak odłączysz TV od routera?

Pozdrawiam,

Dimatheus

W ścianie jest jakiś kabel :stuck_out_tongue: Jak odłącze TV od routera to nic sie nie zmienia :confused:

Hej,

A masz możliwość podłączyć komputer bezpośrednio do kabla, który wychodzi ze ściany, tzn. z pominięciem routera? Jak wtedy wygląda sytuacja?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niee.

Hej,

 

A dlaczego nie można?

Wejdź do panelu zarządzania routerem i zobacz, jaką masz wersję firmware i hardware. Wszystko zaznaczyłem na screenie czerwonymi prostokątami.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A może prościej, sprawdź działanie neta i gier na innym urządzeniu i wtedy wiesz, czy sprzęt, czy net.

 

A problem występuje tylko na jednej grze, czy na wszystkich? bo to może problem danej gry?

Hej,

Czy na nalepce od spodu routera też jest informacja, że router jest w wersji sprzętowej 4? Trochę dziwne bowiem, że wersja 4 ma zainstalowany firmware z 20 marca 2012 roku… Jeśli jesteś pewien, że tak, wtedy trzeba dokonać aktualizacji oprogramowania według instrukcji: http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-WR740N&version=V4. Podłączasz się do routera kablowo. Następnie po wypakowaniu zawartości paczuszki wchodzisz w już znane miejsce (ze screenu), klikasz w przeglądaj, zaznaczasz plik wr740nv4_en_3_17_0_up_boot(150105).bin, na koniec klikasz przycisk Upgrade. Czekasz na zakończenie operacji i gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie wiem jak się podłączyć do routera xD Nie mam takiego kabla xD Wersja routera to 4.23

Hej,

Chodzi o zwykły kabel sieciowy zakończony końcówkami RJ45. A jak masz podłączony TV do routera?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Takim kablem co ma taką dziwną wtyczkę :stuck_out_tongue: Co to RJ45? :o

Hej,

Google naprawdę nie gryzie - http://pl.wikipedia.org/wiki/RJ-45.

Pozdrawiam,

Dimatheus

TV jest podłączone tym kablem :stuck_out_tongue:

Hej,

No to nie rozumiem, jaki jest problem, by tym kablem podłączyć komputer zamiast TV?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kabel jest “związany” z innymi kablami :frowning: ps. Sory ,że nie odpowiedziałem ale mi się nie chciało xD

Hej,

To po prostu kable rozwiązujesz albo cały ich pęk wyjmujesz, a do komputera podłączasz tylko kabel sieciowy. Ewentualnie zostaje zakup kabla z dodatkowym łącznikiem.

Generalnie to Ty masz problem, więc jeśli nie chce Ci się go rozwiązać to Twoja sprawa.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja bym stawiał na adobe flash player, pobierz instalator i zobacz czy jest najnowsza wersja.