Nie działający internet w roamingu na realme 8

Internet w nju na abonament w roamingu działał dobrze na moim starym telefonie. Na nowym realme 8 pomimo konfiguracji sieciowej, strony internetowe w roamingu nie wczytują się. Próbowałem dokonać konfiguracji, ale nic to nie dało. Co mogę ustawić?

Kontakt z NJU Mobile i prośba o ponowną konfigurację roamingu. Prawdopodobnie po przełożeniu karty sim trzeba ponownie skonfigurować roaming. Może mają też aplikację mobilną, to pi WiFi coś może zrobisz.

Sprawdzałeś w ustawieniach telefonu czy nie masz wyłączonego roamingu dla transmisji danych?
Czy masz na myśli roaming będąc poza granicami Polski?

Skąd bierzesz takie informacje? :man_facepalming:

Raczej z kosmosu.

W panelu NJU można zablokować tak by nie robić tego w ustawieniach każdego smartfona.

Jak działało w starszym to popieram, że gdzieś w ustawieniach Realme może jest blokowane.

https://www.hardreset.info/pl/devices/realme/realme-8-5g/wlacz-roaming-danych/

(W obu interfejs ustawiony na angielski)

Na pewno też warto wyjaśnić czy chodzi roaming krajowy gdy Orange nie ma zasięgu gdzieś w okolicy.

To Orange ma roaming krajowy?

Raczej chodzi o sytuację, gdy korzysta z nadajników innego operatora, gdy w danym miejscu brakuje zasięgu dla danej częstotliwości Orange. Tak to chyba teraz sobie ochrzcili.

Wiesz… Ja siedzę w Plusie, więc na nju mobile mogę się nie znać. NJU nie należy do Orange? (Korzystanie z bts’ów od nich).

Może napiszę inaczej, bo niektórzy czytają bez zrozumienia. Od kiedy to Orange ma roaming krajowy i z którą siecią.

Więc może nie komentować bez sensu.
Roaming można włączyć lub wyłączyć a nie konfigurować.

Cóż, Play ma niby roaming, a Orange razem z T-Mobile stworzyli NetWorks. W drugim przypadku działa to automatycznie, sieć łączy się z nadajnikami T-Mobile lub Orange w ramach potrzeby. O ile mi wiadomo, nie trzeba niczego włączać dodatkowo w telefonie.

Dziękuję za informacje. Chodzi o pobyt za granicą, konkretnie Czechy. W pierwszej kolejności kontaktowałem się z nju i przejrzałem ustawienia konta i telefonu. Rozumiem, że gdzieś w wiosce może być problem, ale w miasteczku powiatowym?

W telefonie i w koncie nju mam ustawiony roaming zagraniczny, a telefon nie wczytywał stron, ledwo google Maps.

W orangu jak mialem internet to musialem w appce moj orange aktywowac roaming dla konkretnego numeru i nie wiedzialem nawet ze mam wylaczony. A nie wiem jak jest w nju.
I zobacz w ustawieniach sieci: