Nie dzialajacy klawisz ctrl+c

Witam, probowalem juz bardzo wielu rzeczy takich jak przeinstalowywanie sterownikow klawiatury czy zmiana ukladu klawiszy ale to wszystko na nic. Nie mam pojecia dlaczego nie dzialaja klawisze “ctr+c”. W linuksie dzialaja na livecd. Trudno mi jest na tym komputerze uzywac terminala linuksowego pod wirtualna maszyna skoro nie moge wcisnac ctrl+c :frowning:

Moze ktos z Was zna jakies rozwiazanie problemu? Dziekuje z gory za pomoc : )

ponieważ na ctrl może być wychodzenie z trybu wirtualnej maszyny

używasz prawego czy lewego ctrl

oraz jakiego programu do virtualizowania systemu z rodziny linuks

Poza wirtualną maszyną też nie działa ctrl+c jak powinien niestety.

Używam Virtualboksa ale to do niczego nie dąży ponieważ w całym systemie nawet bez zainstalowanego Virtualboksa jest to samo.

Prawy ctrl+c działa dobrze, ale lewy ctrl+c w ogóle nie działa. A w wirtualnej maszynie mam ustawiony klawisz “Menu” (klawisz uruchamiający podręczne menu) jako klawisz główny i chodzi super.

Pewnie masz kartę graficzną ATI?

Jeśli tak, to w panelu konfiguracyjnym karty skasuj/zmień skrót który Ci nie działa.

Mam NVIDIĘ akurat, bodajże 310M - laptop.

a w edytorze tekstu normalnie albo w przeglądarce działa ctrl+c oraz ctrl+v

webnull , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

@Areh

Wybacz, zawsze stosuję polskie znaki jednak pisałem ze zdalnego pulpitu gdzie klient VNC pod Windows ucina znaczki niestety. Oprócz tego nie mam tego ctrl+c oraz “c” z ogonkiem.

@pawcio1212

Też nie dziala. Nigdzie niestety.

a sam CTRL działa w Windowsie czy nie

możesz to sprawdzić np poprzez CTRL+SHIFT+ESC albo CTRL+ALT+DELETE

EDIT

Sprawdź w trybie awaryjnym.

Webnull ja bym obstawiał sugestię Cedara ze sterownikami.

Często skróty klawiszowe wywołują konflikt np. intel i alt+l

Zobacz zaraz po instalacji, na świeżym systemie czy błąd jest,

jeśli tak, sprawdź programy które startują z systemem, prawie na pewno któryś z nich wywołuje konflikt