Nie działający mikrofon w Win 7

Witam. Jestem użytkownikiem win 7 64bit i mam problem dotyczący mikrofonu. W tylnim panelu komputera nie ma wyjścia dla mikrofonu ale jest wyjście line in . I otóż gdy podłączam mikrofon pokazuje mi się komunikat że został podłączony lecz żadnej reakcji na mój głos (skype, rejestrator głosu, ventrillo itp) .Gdy wpisuje w uruchom frazę “dxdiag” i przejdę do zakładki dźwięk to w nazwie widnieje :Głośniki (urządzenie zgodne ze standardem high definition audio). Poniżej zamieszczam screena płyty głównej : http://iv.pl/images/84155584964411758255.jpg + screen z menedżera urządzeń http://iv.pl/images/42600352306886191373.jpg .

Hej,

To nie wyjście, a wejście.

Wcale nie jest to dziwne - mikrofon potrzebuje dodatkowego zasilania na złączu, którego przez łącze liniowe nie otrzyma. Jeśli karta dźwiękowa nie potrafi sama przełączyć się na odpowiedni tryb, to zostaje Ci zakup mikrofonu pojemnościowego, który ma własne zasilania bateryjne i dzięki temu można spokojnie podłączyć go przez złącze liniowe.

Dodatkowo wypadałoby zainstalować sterowniki do karty dźwiękowej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A gdzie mogę dostać takie sterowniki ponieważ mam trudności ze znalezieniem odpowiednich w internecie ?

Hej,

:arrow: Uruchom aplet Dźwięki z Panelu sterowania i zrób screen’a zakładki odtwarzanie i nagrywanie.

:arrow: W menadżerze urządzeń wejdź we Właściwości karty Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio, następnie zakładka szczegóły i podaj - albo zrób screen’a - identyfikatora sprzętu, tak jak na poniższym obrazku.

89975791378838226471.png

:arrow: Możesz też sterowniki znaleźć tutaj - dokładnie przeznaczone do Twojego modelu. Zainstaluj koniecznie: Chipset Driver Intel oraz Soundcard Driver Realtek HD Audio Codec. Pomiędzy jedną i drugą instalacja koniecznie zrestartuj system.

Pozdrawiam,

Dimatheus