Nie działający poprawnie pad

Mój problem pojawił się jakiś czas temu nie moge go sprecyzować dokładnie ponieważ nie używałem pada około 2 tyg. A więc do rzeczy…

Podłączyłem pada bo miałem chęć pograć w FIFE 13 jednak ku mojemu zdziwieniu pad nie działał poprawnie.Tzn. Zarówno lewy i prawy analog nie reagował gdy świeciła się dioda natomiast gdy wyłączyłem Analogi nie czytał krzyżak.Włączyłem FIFE 14 i tam pojawił się ten sam problem.Niektóre klawisze były pomieszane np. 6 odpowiadał 8 a 5 odpowiadała 7.Myślę że może to być spowodowane tym że musiałem urzyć modulatora na pada do gry Naruto Ultimate Ninja 3 Full Burst ponieważ granie na klawiaturze było katorgą a gra nie wykrywała mojego pada (natomiast w FIFIE działał on poprawnie)

W menadżerze urządzeń mój pad jest wykrywany jako “NIEZNANE URZĄDZENIE”

Mój rodzaj pada to

STRIKE Gamepad (firmy Speedlink)

Zdjęcie

Sterowniki ściągałem z firmy producenta ale dalej nie działa.Proszę o pomoc ![-o<

Hej,

Na początku spróbuj podłączyć do innego komputera, by wykluczyć uszkodzenie pada. Ewentualnie w menadżerze urządzeń możesz odinstalować urządzenie, zaznaczając jednocześnie, by sterownik też został usunięty. Następnie restart systemu, czyszczenie dysku i rejestru poprzez CCleanera i ponowna instalacja sterowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Usunąłem zainstalowałem od nowa przeczyściłem nic dalej nie działa poprawnie :confused:

A nie mam zbytnio dostępu do innego kompa żeby sprawdzić czy tam może działać

Hej,

Ale zrobiłeś to w takiej kolejności czy w tej, o której pisałem?

To bardzo by się przydało - dosłownie minutowe sprawdzenie.

:arrow: Z jakiego sytemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak dokładnie w takiej

Windows 7 Home Premium

Hej,

Podłącz pada do komputera, wejdź w panel sterowania i przejdź do apletu: Urządzenia i drukarki -> Skonfiguruj kontrolery gier podłączane przez USB. Jeśli nie będziesz umiał tego znaleźć w pasku wyszukiwania wpisz po prostu słowo kontrolery. Zobacz jak w testowaniu pada wykrywane są poszczególne przyciski i osie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właściwości w kontrolerach gier dalej mi nie wykrywają dobrze pada.Gdy włączam analogi działa mi “krzyżak” ale analogi już nie gdy je natomiast wyłączę nie działa ani krzyżak ani analogi

Hej,

 

Nie zostaje Ci więc nic innego, jak sprawdzić pada na innym komputerze, gdyż opis wskazuje na jego uszkodzenie.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdziłem na laptopie i działa poprawnie.Podłączyłem z powrotem do PC i dalej to samo -Analogi nie działają

Hej,

  • Próbowałeś przełączyć pada pod inny port USB?
  • Czy instalując sterowniki użyłeś podwyższonych uprawnień - prawoklik i polecenie Uruchom jako administrator?
  • Spróbuj utworzyć w systemie dodatkowe konto i podłącz na nim pada? Będą jakieś zmiany?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Założyłem nowe konto i brak zmian tam także nie działa pad

 

Podłączyłem pod port USB 3.0 i wykryło mi pada ale jako Unknown Device.Sterowniki są zaisntalowane poprzez klikniecie PPM i “uruchom jako administrator” jednak dalej jest pad jako Unknown Device

Hej,

A możesz podłączyć pod inny port USB niż port 3.0 - pod post USB 2.0? Czasami urządzenia nie działają poprawnie na kontrolerze 3.0.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podłączyłem do innego portu (nie 3.0) i dalej nie ma zmian

Hej,

Spróbuj więc użyć fix’a MS, który uruchamia się po wczytaniu strony http://support.microsoft.com/kb/314464/pl. W artykule poświęconym problemom z nieznanymi urządzeniami - tan sam link - też podano kilka, alternatywnych metod postępowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To jest poradnik dla XP a ja posiadam 7

Hej,

Instalowałem modulator na pada Xbox ponieważ gra nie wykrywała mojego pada,w sumie wykrywalny był tylko pad od Xbox’a (a gra była na PC)

Zainstalowałem trzeba było załadować jakieś drivery w tym modulatorze tak więc zrobiłem to również.

Hej,

Podłącz modulator jeszcze raz, gdy pojawi się w menadżerze urządzeń, usuń go i jeszcze raz przeczyść system. Wygląda na to, że po prostu modulator namieszał w ustawieniach systemowych.

Próbowałeś skorzystać z przywracania systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przywracanie działa mi około 2tyg. wstecz tak że nie przywrócę go do tego czasu gdy pad mi działał.A wcześniej o tym nie pomyślałem

Hej,

To cofnij o te dwa tygodnie wstecz - przywracanie nie zmienia plików użytkownika, więc nie ma się czego obawiać.

Zawsze można zajrzeć do apletu Programy i funkcje i tam oprogramowania poszukać.

Pozdrawiam,

Dimatheus