Nie działający port USB

Witam, mam następujący problem od pewnego czasu za każdym razem jak uruchomię laptopa nie działają mi porty usb. Rozwiązuje ten problem następująco: wchodzę w menadżer urządzeń i przy “Standardowym rozszerzonym kontrolerem hosta PCI do USB” jest żółta ikonka z wykrzyknikiem. Odinstalowuje to urządzenie a następnie klikam ikonkę “skanuj w poszukiwaniu nowego sprzętu” i jak odnajdzie już “… hosta PCI do USB” (już bez wykrzyknika) to od tego momentu już mogę bez problemów instalować urządzenia usb. Mam pytanie czy mogę ten problem rozwiązać bez instalowania na nowo tego hosta za każdym włączeniem laptopa? Dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Jaki masz czipset?

Na początku spróbowałbym ręcznej aktualizacji sterownika czipsetu.

mój chipset to Intel® PM55 Express a laptop to Sony Vaio VPCF11M1E. Zainstalowałem nowe sterowniki chipsetu i nazwa tych uządzeń się zmieniła na “Intel® 5 Series/3400 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 3B3C” ale problem się nie naprawił.

http://support.microsoft.com/kb/817900/pl

stożyłem “klucz” “USB” (nie jestem pewien jak to się profesjonalnie nazywa) w HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services a w nim wpis DisableSelectiveSuspend o wartości 1 ale to nic nie zmieniło.

Dodane 17.05.2012 (Cz) 8:01

A czy może to być fizyczne uszkodzenie portu?

Ten sposób sprawdziłem i działa, przynajmniej u mnie.