Nie działający przycisk WIFI - jak włączyć moją kartę?

Witam,

Posiadam komputer HP Compaq z kartą sieciową WIFI Broadcom 801.11g.

Niestety przycisk na obudowie do włączenia karty - nie działa podejrzewam że jest zepsuty.

Czy ktoś z Was spotkał się z programem, który włączy mi tą kartę? Wiem, że np. w ASUSACH w programach do obsługi karty WIFI Asusa można było to włączyć kartę sieciową bez ruszania przycisku na obudowie laptopa.

A może jest jakaś funkcja w Windows XP Prof. o której nie wiem, która mi włączy to urządzenie?

Sterowniki są w pełni zainstalowane i karta jest widoczna w Panelu sterownia.

Wifi musi mi działać do jutra do 13 - oddaję komputer.

Proszę o wszystkie sugestie, żeby tylko naprawić ten problem.

wiem, że robiłem tak raz z laptopem z w7, że windows diagnozował problemy z kartą, wykrywał, że jest wyłączona i ją włączał. nie wiem jak to działa z twoim lapkiem i na win xp, może sugestia pomoże, nic innego mi nie przychodzi do głowy, może coś z biosem albo włączanie karty w otoczeniu sieciowym… powodzenia, mam nadzieje, że coś pomogłem. pozdrawiam

w Uruchom wpisz: ncpa.cpl - i enter - kliknij na swoje połączenie sieciowe - PPM i będziesz miał opcje: włącz, napraw itd. - masz też opcje na belce nad połączeniami.

Rozwiązanie podane wyżej nie zadziała gdyż karta w laptopie jest wyłączona nie przez system tylko przez bios laptopa.

Sprawdzałeś w ustawieniach BIOSu? Widziałem w paru opcje do ręcznego aktywowania karty w biosie.

Co ma piernik do wiatraka w tym przypadku - nie działa przycisk, autor postu nie wyłączał karty w Biosie w związku z tym nie musi jej tam załączać.

Przeczytaj post autora wątku uważnie i udziel stosownej rady, albo …

Ty nie zrozumiałeś mojego postu.

Naciskanie przycisku WIFI w laptopie wywołuje określoną funkcję ACPI więc nie jako jest sterowane BIOSEM.

Skoro autor postu napisał, że widzi kartę w panelu sterowania to założyłem, że wie co to znaczy wyłączona karta (ikonka jest szara). Dlatego od razu poszedłem dalej mówiąc o tej funkcji :stuck_out_tongue_winking_eye:

Twoje rozwiązanie zadziała jeżeli karta jest w ACPI włączona :stuck_out_tongue: w przeciwnym wypadku sprawi jedynie, że karta się “włączy”, ale nie będzie wykrywać żadnej sieci WIFI bo jest wyłączona tym magicznym przyciskiem.

Jak nie wiesz jak działają przyciski funkcyjne w laptopach to może daj sobie spokój.

Ale jak chcesz ja się upierał nie będę bo nie o to tu chodzi.

Pozdrawiam.

Musisz się upierać, bo masz rację - jeśli karta jest na przycisku wyłączona, to moim sposobem jej nie załączy.

Przepraszam za drugi post - Zdrowych i Wesołych Świat życzę !!