Nie działający touchpad, brak kursora na ekranie

Witam. Wczoraj po włączeniu laptopa na ekranie pojawił się kursor ale nie mogłem zmieniać jego położenia. Tak jakby touchpad był wyłączony. Po chwilii kursor znikł i do tej pory się nie pojawił. Wie ktos jak temu zaradzić? Laptop to hp envy dv6, system operacyjny windows 8

Zobacz może wyłączony, przycisk przy nim?, funkcja FN+ przycisk funkcyjny?

Zobacz w trybie awaryjnym.

Jest niby jakis na touchpadzie niby obszar jakiś w który po stuknieciu wylacza albo wlavza touchpad ale nie wiem o co chodzi bo to nie dziala. Jak wlaczyc tryb awaryjny w w8?

http://www.instalki.pl/demonstracje/sys … yjnym.html

Normalnie leń z Ciebie.

Zobacz również, czy touchpad jest w menadżerze urządzeń i działa.

Dziękuję bardzo. Mam włączony teraz ten tryb awaryjny. Ale nie wiem jak rozwiązać wciąż swój problem. Kursora nie widac, touchpad nie dziala :frowning:

Sprawdź menadżer, czy jest i działa.

Sprawdź bios, może wyłączony.

Uszkodzony i serwis.

jeśli ktoś to jeszcze przeczyta, to mogę napisać, że od tamtej pory zwlekałem jakoś z oddaniem lapka na gwarancji i czekałem na jakiś cud. On się zdarzył bo touchpad kiedyś tam zaczął działać, ale np kiedy włożyłem go do torby i pojechałem z nim gdzieś tam to potem po uruchomieniu już nie działał. Teraz znowu zaczął działać i działa. Jakiś pan od pomocy technicznej z tego sklepu co kupowałem stwierdził, że jakaś taśma(?) albo coś w tym stylu od touchpada została za lekko przymocowana i się czasem odczepia i wtedy touchpad nie działa. co wy na to?

Hej,

Generalnie jest to możliwe. Ale niestety mało prawdopodobne, by po odczepieniu się taśmy, po jakimś czasie wracała do prawidłowego położenia. Oczywiście najlepiej rozkręcić laptopa i samemu to sprawdzić. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

ja nie będę na pewno się do tego dotykał :smiley:

nie znam się na tym zbytnio. a poza tym wydaje mi się, że po takiej ingerencji w sprzęt mogą mi unieważnić gwarancję

Hej,

Sam proces dociśnięcia taśmy niczym skomplikowanym nie jest, aczkolwiek zostaje kwestia rozebrania laptopa tak, by w ogóle dostać się do touchpada.

Skoro urządzenie nadal jest na gwarancji, to dlaczego z niej nie skorzystać i nie wysłać sprzętu do naprawy serwisowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

teraz jeszcze działa. jeśli nie będzie działał ponownie to na pewno go wyślę :slight_smile: