Nie działający touchpad, brak kursora na ekranie

(Danielek17kot) #1

Witam. Wczoraj po włączeniu laptopa na ekranie pojawił się kursor ale nie mogłem zmieniać jego położenia. Tak jakby touchpad był wyłączony. Po chwilii kursor znikł i do tej pory się nie pojawił. Wie ktos jak temu zaradzić? Laptop to hp envy dv6, system operacyjny windows 8

(JNJN) #2

Zobacz może wyłączony, przycisk przy nim?, funkcja FN+ przycisk funkcyjny?

Zobacz w trybie awaryjnym.

(Danielek17kot) #3

Jest niby jakis na touchpadzie niby obszar jakiś w który po stuknieciu wylacza albo wlavza touchpad ale nie wiem o co chodzi bo to nie dziala. Jak wlaczyc tryb awaryjny w w8?

(JNJN) #4

http://www.instalki.pl/demonstracje/sys … yjnym.html

Normalnie leń z Ciebie.

Zobacz również, czy touchpad jest w menadżerze urządzeń i działa.

(Danielek17kot) #5

Dziękuję bardzo. Mam włączony teraz ten tryb awaryjny. Ale nie wiem jak rozwiązać wciąż swój problem. Kursora nie widac, touchpad nie dziala :frowning:

(JNJN) #6

Sprawdź menadżer, czy jest i działa.

Sprawdź bios, może wyłączony.

Uszkodzony i serwis.

(Danielek17kot) #7

jeśli ktoś to jeszcze przeczyta, to mogę napisać, że od tamtej pory zwlekałem jakoś z oddaniem lapka na gwarancji i czekałem na jakiś cud. On się zdarzył bo touchpad kiedyś tam zaczął działać, ale np kiedy włożyłem go do torby i pojechałem z nim gdzieś tam to potem po uruchomieniu już nie działał. Teraz znowu zaczął działać i działa. Jakiś pan od pomocy technicznej z tego sklepu co kupowałem stwierdził, że jakaś taśma(?) albo coś w tym stylu od touchpada została za lekko przymocowana i się czasem odczepia i wtedy touchpad nie działa. co wy na to?

(Dimatheus) #8

Hej,

Generalnie jest to możliwe. Ale niestety mało prawdopodobne, by po odczepieniu się taśmy, po jakimś czasie wracała do prawidłowego położenia. Oczywiście najlepiej rozkręcić laptopa i samemu to sprawdzić. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Danielek17kot) #9

ja nie będę na pewno się do tego dotykał :smiley:

nie znam się na tym zbytnio. a poza tym wydaje mi się, że po takiej ingerencji w sprzęt mogą mi unieważnić gwarancję

(Dimatheus) #10

Hej,

Sam proces dociśnięcia taśmy niczym skomplikowanym nie jest, aczkolwiek zostaje kwestia rozebrania laptopa tak, by w ogóle dostać się do touchpada.

Skoro urządzenie nadal jest na gwarancji, to dlaczego z niej nie skorzystać i nie wysłać sprzętu do naprawy serwisowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Danielek17kot) #11

teraz jeszcze działa. jeśli nie będzie działał ponownie to na pewno go wyślę :slight_smile: