Nie działający touchpad, porty USB, problem z naprawą systemu

Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Jest posiadaczem laptopa marki TOSHIBA L40 laptopa użytkuję od 2008 r. Co prawda sporo przeszedł, a dokładniej kilka formatów.

Wszystko było okej, aż do wczoraj z laptopem zaczęły dziać się problemy.

W laptopie przestał działać touchpad, potem porty USB.

 

Nie można nic podłączyć bo po prostu nie łapie.

Dziś padł również wskaźnik podłączonej baterii do gniazdka. Na chwilę obecną mam (jeszcze) dostęp do zdalnego sterowania komputerem za pomocą TeamViever. 

 

Postanowiłem spróbować rozwiązać ten problem, ale niestety nie udało mi się. Gdy włożyłem oryginalną płytę Windows XP Home Edition do napędu i odpaliłem ją, za pomocą BIOS’a przy próbie naprawy czy też ponownej instalacji. Komunikaty odmawiają na daną czynność. Nie zadziała również Płyta Ratunkowa 2015.

 

Jestem bezradny…

Bogaty , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jakie konkretnie masz te komunikaty uniemożliwiające instalacje systemu ?

Wystąpił błąd przy instalacji systemu Windows XP, za chwilę system zostanie ponownie uruchomiony.

Wszystkie objawy wskazują na początkowe problemy z mostkiem na płycie głownej, dlatego dzieją się cuda z dyskiem twardym, ikonami i instalacją windowsa… A Blue Screeny miałeś  ??

 

Może trzeba zainstalować sterowniki do tych urządzeń, które nie działają. Sprecyzuj jaki konkretnie masz model Toshiby L40 (L40-A, L40-TA), a pomogę Ci wybrać odpowiednie sterowniki. Opcjonalnie sam je możesz wyszukać na stronie:

http://www.toshiba.pl/innovation/download_drivers_bios.jsp?LNG=20&service=CE

 

Aha… jeszcze jedno - tego typu problemy może powodować zepsuty akumulator. Wyjmij akumulator z notebooka, podłącz do niego zasilacz i sprawdź, czy jest poprawa.

adamk1985 , na forum nie krzyczymy. Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole Twojego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post i usunąć fragmenty pisane w całości wielkimi literami. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem postu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus