Nie hibernuje mi, a Swapa nie potrzebuje

Mam taki błąd, gdy zahibernuję i karta sieciowa wyłącza się, muszę wyłączyć i włączyć na nowo komputer, aby z siecią się połączyć.

No widzę problem ze swapem - nie ma go. SWAP jest zalecany nawet na maszynach wyposażonych w kosmiczne ilości RAMu. Lepiej jest żeby był, niż go nie było.

Spróbuj stworzyć partycję swap chociażby na 500 MB i spróbuj wtedy z hibernacją.

Partycja SWAP powinna być podobna do ilości posiadanej pamięci (RAM), żeby mogła działać prawidłowo. Zrób SWAP do pliku, a jeżeli wolisz jako partycję - pobaw się GParted.

Przecież założyłeś już temat o hibernacji i wybudzaniu karty wifi po co klepiesz drugi raz?

Karty wifi pod linuksem często protestują przy hibernacji, albo dualboocie.

 

Edytuj plik /etc/pm/config.d/config i dodaj do niego:

SUSPEND_MODULES="$SUSPEND_MODULES r8169"

Po restarcie systemu powinno się poprawić.

 

Ale ponieważ nigdy tego nie praktykowałem i nie jestem pewien pokaż jeszcze wynik polecenia:

sudo lshw -C network

Chyba mylisz hibernację z uśpieniem. Hibernacja zapisuje stan systemu na dysk właśnie w swapie. Pod Windowsem również masz plik odpowiedzialny za hibernację. Jak nie chcesz tworzyć osobnej partycji, stwórz swap jako plik.

http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Instalacja-Linuksa-na-jednej-partycji-na-osobistym-komputerze-domowym.,20822.html

Ok, spróbuje w pliku, nigdy nie miałem swapa, to chyba chodziło mi o uśpienie komputera, gdy zamykam ekran w netbooku to komp przechodzi w stan uśpienia [?]

 

Tylko takiego pliku w tym katalogu nie mam, mógłbym go stworzyć

 

Mam 4GB ramu, i szkoda mi 4GB na oddzielną partycję, i 4GB na plik wymiany też szkoda. 500mega mogło już być, ale jak piszecie może nie zadziałać.

 

A zainstalowanie nowszego jądra 4.0xxx nic do tego nie ma ?

Linux kompresuje dane przed wgraniem ich na swapa, ale nie wiem, jaki przelicznik należy zastosować, a na kompresji danych się nie znam - są sytuacje, gdy skompresowany plik zajmie więcej niż fizyczny, bo np trzeba umieścić jeszcze słownik.

Poczytaj : https://help.ubuntu.com/community/SwapFaq

Tak, to jest uśpienie. Usypianie od hibernacji różni się tym, że usypianie zapisuje stan systemu do pamięci RAM (komputer całkowicie sięnie wyłącza, gdyż zasilanie musi podtrzymać pamięć RAM, która jest pamięcią ulotną), a hibernacja na dysku (komputer całkowicie się wyłącza).