Nie idzie włączyć komputera

Witam. Mam problem z uruchomieniem komputera. Gdy go włączam pokazuje się obraz startowy płyty głównej( MSI K9N NEO-F V2) po chwili pokazuje się czarny obraz i białe napisy " Reboot and select proper Boot device or insert Boot Media in Selected Boot device and press key". Włożyłem wtedy płytę instalacyjną od windowsa xp, coś tam się poinstalowało i na koniec pojawia sie czarny obraz z migającym z lewej strony u góry kursorem… Godzinę wcześniej było wszystko ok, a teraz nie mogę uruchomić kompa… Co doradzacie?

Wejdź do Biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane (Load Optimized Settings).

Sprawdź podłączenie dysku twardego oraz czy jest on wykrywany w Biosie.

Dysk jest podłączony dobrze… Mógłbyś trochę jaśniej opisać? Bo ja lama jestem jeszcze. :smiley: Do biosu umiem wejść.

Może dysk padł…

No to jak umiesz wejść do Biosu, to w oknie głównym wybierz Load Optimized Settings lub Load Defaults itp Potwierdź Y, że chcesz tego dokonać i zapisz zmiany klawiszem F10 (ponownie zatwierdź klawiszem Y).

Zrobiłem i nadal to samo… przed tym aż pokaże się to reboot, and select… ukazuje się obraz i jest coś tam hard drive, ale tak szybko znika, że nie da się nic więcej odczytać… Odinstalowywałem program Nero, pozwoliłem , aby komputer uruchomił się ponownie, no i się już nie uruchomił… Co się mogło stać? Dysk po włączeniu komputera jest ciepły, a w biosie go wykrywa tylko pokazuje, że ma 0 mb.

Weź dysk i sprawdź u kogoś czy on jeszcze chodzi.

No , ale chyba raczej chodzi skoro jest ciepły?

masz stację dyskietek? może wkładałeś jakąś dyskietkę w międzyczasie?

Nie, nie wkładałem… tylko odinstalowywałem Nero , pozwoliłem wyłączyć się komputerowi, no i od wtedy ten problem…

Mogę odesłać dysk na gwarancję, ale jak to nie będzie jego wina to niepotrzebnie stracę pieniądze… Więc jak ktoś wie jak rozwiązać ten problem to wielkie dzięki.

Jednak coś z dyskiem jest nie tak… Podłączyłem dysk od innego kompa, ale na ATA i działa… Dzięki za pomoc.