Nie łączy mi się z internetem przez pierwsze parę minut

(pawel500) #1

Witam
Nie mam pojęcia o co chodzi.
Za kazdym razem jak łączę się z WIFI poprzez moją komórke u mnie w domu to nigdy na początku mi nie działa.
Próbuje otworzyć google i wyskakuje mi informacja
DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

Dopiero musze kilkanaście razy wpisać google.com, google.pl, google.com enter enter enteri w końcu po jakimś czasie załapuje.
Jest to mega uciążliwe. Dlaczego nie może mi się łączyć z interentem od razu?

Albo czasami wyskakuje mi taka informacja:
This site cant be reached
The webpage at https://www.google.com/ might be temporarily down ot it may have moved permanently to a new web address. ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR

(krystian3w) #2

Spróbuj ustawić dla połączenia Wi-Fi ręcznie DNS-y np.:

OpenDNS
    Google DNS
    208.67.222.222
    208.67.220.220

2620:0:ccc::2
    2620:0:ccd::2
    8.8.8.8
    8.8.4.4

2001:4860:4860::8888
    2001:4860:4860::8844

Jak rozumiem to udostępniasz z telefonu na inne urządzenie (ale jeśli chodzi o ręczne ustawienie to raczej w obu wypadkach będzie możliwe zmienienie).

(pawel500) #3

Mam router i poprzez ten router łącze się z Internetem.

Toz mien DNS w ustawieniach LAN routera, najlepiej an ten 9.9.9.10 i 149.112.112.10

(pawel500) #5

Dobra a więc sprawa wygląda następująco. Z routera korzysta jeszcze 3 inne osoby niż ja. Oni nie mają problemu z internetem żadnego.
Modem do modemu podłączony router nr 1 i do routera nr 1 podłączony za pomocą kabla kolejny router nr 2.
Jak łącze się z routerem nr 1 to jest ok. Jak łącz się z routerem nr 2 to mam problemy powyżej opisane, ale tylko jak łącze się za pomocą komórki. Na laptopie nie mam żadnych problemów z odbiorem.
Czy ja ma cokolwiek tak zmieniać jeśli wszyscy korzystają z internetu i gra i tylko ja sam mam problem z odbiorem przez pierwsze parę minut na komórce?
Dajcie raz jeszcze znać co sądzicie. Będę mega wdzięczny

(krystian3w) #6

Jednorazowo zmienić nie zaszkodzi, chyba że wolisz zrobić np. hard reset telefonu (chociaż by wykluczyć, że jakieś “androidowe” aplikacje mieszają, można uruchomić tryb awaryjny androida).

Zmiana DNS dla połączenia z Internetem przez Wi-Fi (Android)

Jeśli łączysz się przez Wi-Fi, to musisz zmodyfikować ustawienia swojej sieci w telefonie. Wejdź w Androidzie do “Ustawienia > Wi-Fi” i przytrzymaj palec na sieci, za pomocą której łączysz się z Internetem. Wybierz opcję “Modyfikuj sieć”.

Następnie zaznacz opcje zaawansowane i wyszukaj pola z adresem DNS. W naszym przypadku było ono zintegrowane z funkcją przypisywania adresu IP - należy w takim wypadku zmienić przypisanie adresu z automatycznego (DHCP) na statyczny. Adres IP, maskę podsieci i adres bramy należy pozostawić bez zmian!

Niby Android też wymusza pchanie wszystkiego przez swoje DNS-y i może akurat z tym drugim routerem się to nie dogaduje.

(pawel500) #7

Witam
Twoja sugestia jest częściowo tylko przydatna, ponieważ tak zauważyłem że w niektórych przypadkach rzeczywiście to pomaga, ale zdarza się tak, że i to co zasugerowałeś powyżej niestety nie pomaga :frowning: