Nie łączy mi się z internetem przez pierwsze parę minut

Witam
Nie mam pojęcia o co chodzi.
Za kazdym razem jak łączę się z WIFI poprzez moją komórke u mnie w domu to nigdy na początku mi nie działa.
Próbuje otworzyć google i wyskakuje mi informacja
DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

Dopiero musze kilkanaście razy wpisać google.com, google.pl, google.com enter enter enteri w końcu po jakimś czasie załapuje.
Jest to mega uciążliwe. Dlaczego nie może mi się łączyć z interentem od razu?

Albo czasami wyskakuje mi taka informacja:
This site cant be reached
The webpage at https://www.google.com/ might be temporarily down ot it may have moved permanently to a new web address. ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR

Spróbuj ustawić dla połączenia Wi-Fi ręcznie DNS-y np.:

    OpenDNS
    Google DNS
    208.67.222.222
    208.67.220.220

    2620:0:ccc::2
    2620:0:ccd::2
    8.8.8.8
    8.8.4.4

    2001:4860:4860::8888
    2001:4860:4860::8844

Jak rozumiem to udostępniasz z telefonu na inne urządzenie (ale jeśli chodzi o ręczne ustawienie to raczej w obu wypadkach będzie możliwe zmienienie).

Mam router i poprzez ten router łącze się z Internetem.

Toz mien DNS w ustawieniach LAN routera, najlepiej an ten 9.9.9.10 i 149.112.112.10

Dobra a więc sprawa wygląda następująco. Z routera korzysta jeszcze 3 inne osoby niż ja. Oni nie mają problemu z internetem żadnego.
Modem do modemu podłączony router nr 1 i do routera nr 1 podłączony za pomocą kabla kolejny router nr 2.
Jak łącze się z routerem nr 1 to jest ok. Jak łącz się z routerem nr 2 to mam problemy powyżej opisane, ale tylko jak łącze się za pomocą komórki. Na laptopie nie mam żadnych problemów z odbiorem.
Czy ja ma cokolwiek tak zmieniać jeśli wszyscy korzystają z internetu i gra i tylko ja sam mam problem z odbiorem przez pierwsze parę minut na komórce?
Dajcie raz jeszcze znać co sądzicie. Będę mega wdzięczny

Jednorazowo zmienić nie zaszkodzi, chyba że wolisz zrobić np. hard reset telefonu (chociaż by wykluczyć, że jakieś “androidowe” aplikacje mieszają, można uruchomić tryb awaryjny androida).

Zmiana DNS dla połączenia z Internetem przez Wi-Fi (Android)

Jeśli łączysz się przez Wi-Fi, to musisz zmodyfikować ustawienia swojej sieci w telefonie. Wejdź w Androidzie do “Ustawienia > Wi-Fi” i przytrzymaj palec na sieci, za pomocą której łączysz się z Internetem. Wybierz opcję “Modyfikuj sieć”.

Następnie zaznacz opcje zaawansowane i wyszukaj pola z adresem DNS. W naszym przypadku było ono zintegrowane z funkcją przypisywania adresu IP - należy w takim wypadku zmienić przypisanie adresu z automatycznego (DHCP) na statyczny. Adres IP, maskę podsieci i adres bramy należy pozostawić bez zmian!

Niby Android też wymusza pchanie wszystkiego przez swoje DNS-y i może akurat z tym drugim routerem się to nie dogaduje.

Witam
Twoja sugestia jest częściowo tylko przydatna, ponieważ tak zauważyłem że w niektórych przypadkach rzeczywiście to pomaga, ale zdarza się tak, że i to co zasugerowałeś powyżej niestety nie pomaga :frowning: