Nie ładują się strony przy połączeniu kablem

Witam. Mam następujący problem. Dotychczas korzystałem z laptopa podłączonego do internetu za pomocą kabla, wszystko działało ok do pewnego momentu. Internet czasami zaczął działać wolno, strony wczytywały się bardzo powoli, nie było to stałe bo czasami wracało do normalności. Dzisiaj jednak strony zaczęły w ogóle się nie wczytywać. Zaznaczę, że cały czas mam ikonę na pasku zadań, że internet jest. Sprawdziłem co będzie podłączając kabel do innego komputera i tam wszystko działa dobrze. Zacząłem zastanawiać się czy to nie wirusy ale jeśli postawię internet przez hot spot w telefonie to komputer, w którym nie wczytują się strony po kablu, bezproblemowo ładuje strony po takim hot spocie wifi. Nie wiem już co może być przyczyną, takiego stanu rzeczy. Zacząłem się zastanawiać czy może karta sieciowa nie jest uszkodzona, bo laptop jest bardzo leciwy, ale czy wtedy wszystko działałoby dobrze po wifi? System to windows 7.

Karta LAN i WLAN to dwa osobne układy.
Uszkodzenie jednej nie oznacza że druga przestanie działać.

W przypadku podejrzenia wirusa lub innego szkodliwego oprogramowania udaj się do działu bezpieczeństwo i postępuj zgodnie z umieszczonymi tam wskazówkami.

Wirus odpada raczej bo jak napisałem jak postawie hotspota z telefonu to strony się otwierają.
Co do karty sieciowej to czy jest możliwe, że jest uszkodzona a cały czas jest dostęp do internetu na pasku start? Czy uszkodzenie powodowałoby to, że strony wczytują się wolno a czasami w ogóle?

Uszkodzenie karty raczej nie.
Uszkodzenie kabla mogłoby powodować takie objawy.

Podaj wynik polecenia ipconfig /all w cmd.exe.
Z jaką prędkością pracuje karta (10, 100 czy 1000Mbps)?

Kabel raczej nie uszkodzony bo na drugim komputerze po kablu iternet chodzi szybko.

Dane z cmd, musiałem spisywać bo nie mam jak przesłać…

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia:
Opis…: Marvell Yukon 88E0059 Family PCI-E Gigabit Ethernet Controller
Adres fizyczny…: 00-24-54-A2-B6-BA
DHCP włączone…: Tak
Autokonfiguracja włączona…: Tak
Adres IPv6 połączenia lokalnego…: fe80::f051:26e1:29c6:a530%12
Adres IPv4…: 10.10.80.38
Maska podsieci…: 255.255.240.0
Dzierżawa uzyska…: 23 maj 2020 11:53:45
Dzierżawa wygasa…: 24 maj 2020 15:21:43
Brama domyślna…: 10.10.80.1
Serwer DHCP…: 10.10.80.1
Identyfikator IAID DHCPv6…: 285221972
Identyfikator DUID klienta DHCPv6…: 00-01-00-01-1B-81-2C-48-00-24-54-A2-B6-BA
Serwery DNS…: 2001:730:3ed2:1000::53
2001:730:3ed2::53
193.33.174.3
193.33.175.10
NetBIOS przez Tcpip…: Włączony

Komputer jest podłączony do domowego routera?

Panel sterowania -> wyświetla stan sieci -> zmień ustawienia karty… -> Nazwa połączenia -> Właściwości -> Protokół… TCP/IP v4 -> Właściwości.

Sprawdź czy ustawienia wyglądają tak jak na obrazie poniżej.

Tak wyglądają. Nie mam routera, komputer jest podłączony do kabla, który idzie z klatki schodowej.

Wpisz w cmd ipconfig /flushdns
później ipconfig /renew *

i sprawdź czy coś się zmieniło.
Jaka jest prędkość połączenia widoczna w ustawieniach karty?

Nic nie pomogło. Czy ipconfig /renew chciałeś z tą gwiazdką na końcu? Bo wykonałem bez.
Jeśli chodzi o szybkość to po kliknięciu na połączenie i stan napisane jest 100,0mb/s

ipconfig /renew Ethernet

W menedżerze urządzeń, po znalezieniu na liście karty sieciowej można zmniejszyć szybkość połączenia do 10Mbps w zakładce zaawansowane, opcja szybkość i dupleks, może to pomóc jeżeli kabel jest długi i kiepskiej jakości, ale jeżeli problem jest gdzieś indziej, to nic się nie zmieni.

Proponuje zgłoszenie problemu do kogoś odpowiedzialnego za ten kabel z klatki schodowej, bo na pewno jest taka osoba.

Ale tak jak napisałem to nie jest raczej wina kabla, ponieważ po podłączeniu do innego komputera internet chodzi normalnie.

Po wpisaniu ipconfig /renew Ethernet dostaję
„ Operacja nie powiodła się, ponieważ żadna karta nie jest w stanie zezwalającym na tę operację"

Ale samo ipconfig /renew już się wykonuje.

I jak nikt nie ma innych pomysłów co zrobić?

Dziś postanowiłem przywrócić system do stanu początkowego w laptopie. Internet po kablu nadal nie działa a po wifi łapie…
Zrobiłem sobie ping dla kilku stron typu facebook, onet itp.
I zwykle są 4 pakiety odebrane i czas to jakieś 16ms średnio, ale zdarza się, że na te 4 próby przy ping u jedna lub dwie są upłynął limit czasu żądania. Co to może oznaczać? Ta karta sieciowa faktycznie będzie zużyta?