Nie ładuje baterii ; LENOVO S210

Witam, 

Siema!

 

 

Dam ci pomysł jak naprawiłem swoją baterię:

Wymontuj baterię z laptopa i przygotuj starą kartkę z gazety lub papier śniadaniowy. (Papier zabezpiecza przed oszronieniem oraz działa jako pochłaniacz oparów)

Owiń tym papierem 2 razy baterię i następnie włóż to trzech siateczek jednorazowych. (Siateczki=dodatkowa ochrona baterii)

Tak owiniętą baterię włóż do zamrażalnika na 3-4 godziny a jeżeli dalej nie pomoże to na dłuższy okres.

Pamiętaj aby po wyjęciu baterii z zamrażalnika nie wsadzać jej od razu do laptopa ponieważ możesz spowodować zwarcie.

Ja mam w lenovo (inny model) w zarządzaniu energią opcje aby nie ładował do końca bateri (zwiększa żywotność podobno) jeżeli jest stale podłaczony do zasilacza - zobacz czy to nie to.

Tak jeżeli chcesz żeby ładowało ci do 100% to musisz to w biosie wyłączyć (Samsung też tak ma) ale nie radze bo faktycznie zwiększa żywotność baterii :slight_smile:

Co do mrożenia:  

opinie skrajne.   Dodam tylko że bateriom Li-Ion niska temperatura wręcz szkodzi!.  Zgodzić się można tylko z tym że "nie uszkodzi się to co już jest padnięte" ,  więc można spróbować z "trupem".  Ale jak pisze @ [Legia33](https://forum.dobreprogramy.pl/uzytkownik/136965-legia33/) sprzęt ma na gwarancji.