Nie ładuje systemu błąd PXE-E61: Media test failure, check

Witam laptop nagle przestał działać i wydaje mi się ze możne to dysk się z Windowsem nie laduje. Uruchamianie komputera trwa bardzo długo jak już się wczytuje to menu gdzie można wybrać BIOS setup czy boot setup pokazuje się takie coś:

http://imageshack.us/photo/my-images/6/ … 596ae.jpg/

wyskakuje ze sprawdzić kabel od HDD ?

sprawdzałem biosa a tam w BOOT menu jest :

http://imageshack.us/photo/my-images/52 … 0590a.jpg/

jest nie wpisane nic przy HDD jakby go nei wykrywał. Zmieniając botowanie na płytę CD i instalacje Windowsa nowego wyskakuje błąd jak już odczytuje pliki z płyty i chyba chce coś pewnie z dyskiem zrobić wyskakuje w trakcje (zaraz na początku próby instalacji taki ekran ):

http://imageshack.us/photo/my-images/16 … 0592g.jpg/

szperając w BIOSie widze jeszcze cso takiego i nie wiem czy to od dysku jest ?

http://imageshack.us/photo/my-images/44 … 0595z.jpg/

Naciskając jeszcze jakas opcje przy włączaniu windwosa mam cos takiego:

http://imageshack.us/photo/my-images/38 … 0594g.jpg/

i ostatni screen z BIOSA gdzie przy tym SATA jest NONE jakby coś zta taśma od dysku :

http://imageshack.us/photo/my-images/71 … 0591s.jpg/

Komputer nie widzi dysku.

Co do taśmy to to jest laptop tam nie ma taśmy jako takiej tylko port wystaje z płyty głównej i w niego się dysk podłącza.

Wyciągnij dysk i sprawdź na jakimś stacjonarnym kompie przy pomocy przejściówki na USB czy dysk będzie widoczny. Raczej wątpię, żeby ten port się uszkodził i szedłbym tropem samego dysku.

Pierwszy screen informuje, że BIOS nie znalazł żadnego medium z którego mógłby bootować i dlatego napisał operating system not found. A wyżej masz log z próby bootowania z karty sieciowej tzw PXE BOOT.

nie mam niestety takiego kabelka na usb którym bym dal rade podpiąć dysk i sprawdzić go gdzieś… mozliwe ze on padł tylko jakby go można jeszcze sprawdzić inaczej… jutro i tak rozkręcę łapka i go wyciągnę dmuchnę na szczęście i powrotem włożę ale pewnie nic to nie da…

Dodane 08.01.2013 (Wt) 12:56

Czy ktoś zna jakiś inny sposo aby sprawdzic ten dysk? jak go mozna podlaczyć ? czy np w stacjonarnym komputerze ktory mam ( jakies gniazda SATA) nie da sie go podlaczyc i zobaczyc czy go wykrywa? Nie mam niestety rzadnych przejsciowek a nie chce kupować na 1 raz zwlaszcza ze to nie moj laptop. Jest to taki dysk :

Samsung M7E HM321HI 320 GB SATA Hard Drive

http://di1-1.shoppingshadow.com/images/ … 5400+R.jpg