Nie legalna Vista?

Mam windows vista już od jakiegoś czasu od 31 marca tego roku.Już kilkakrotnie przeinstalowywałęm system i nie było problemu.Dziś znowu to zrobiłem komputer działałał normalnie aż do teraz.Gdy go włączyłem

wyświetliło mis się że mam nielegalny system (wyłączyło sie aero i na pulpicie wyświetlają się napisy ta kopia systemu jes nie legalna)

To jest nie możliwe ponieważ gdy instalowałem pierwszy raz system nic podobnego się nie wyświetlało i w pózniejszych reinstalacjach też.

Gdy wchodze na strone microsoft i cech pobrać aktułalizacje która wymaga sprawdzenia autentyczności systemu.

Wyświetlają się słowa:

Oryginalne oprogramowanie firmy Microsoft Co jest prosze o pomoc??

Infolinia Microsoftu Twoim przyjacielem

http://www.microsoft.com/poland/cok/

To normalne okoliczności towarzyszące używaniu produktów Microsoftu :mrgreen:

Podobno Vista ma możliwość aktywacji przez internet tylko 10 razy, później trzeba dzwonić i udowadniać że nie jest się wielbłądem.

a przypadkiem nikomu nie pożyczałeś systemu?

W tym wypadku będzie to trudne. Przeinstalowywać w ciągu 6 miesięcy OS kilka razy to na prawdę nie jest powód do dumy ](*,)

Dzwoń na BOK MS.

No nie !!

Kilka? Ja domyślam się dokładnie, który to może być raz. 11! Dokładnie, to nie jest powód do dumy. Ja mam system od 31.01.2007 i miełem reinstalkę niechlubne trzy raze. Dwa razy z winy mojej siostry, raz z mojej.

A jaką masz wersję licencji? BOX? Czy OEM? Ja słuszałem, że OEM to mozna sobie aktywować ile razy się chce, a z BOXem jest problem, bo MS w końcu nie wie, czy Ty go zainstalowałeś na jednym kompie, czy na dziesięciu… Jednakże chciałbym prosić kogoś o potwierdzenie lub nie potwierdzenie tych informacji, ponieważ nie jestem do końca pewien, czy nie jest odwrotnie niż opisałem.

OEM ma określoną liczbę aktywacji. W XP to było chyba 5 i przy 6 już trzeba było romansować z panią z BOKu.

W Viście jest to rzekomo też 5 i potem już nie da się odblokować nawet przez konsultantkę. W praktyce jest tak jak z XP (sprawdzone osobiście). Wystarczy zadzwonić i jest git.

BOX to się chyba nawet w ogóle nie aktywuje i wolno je instalować nieskończenie wiele razy na nieskończenie wielu kompach pod warunkiem, że nie na większej ilości kompów jednocześnie , niż mówi licencja (dla OS do domu- 1 komputer).

aktywuje się, ale nie wiem ile razy można przez Internet, bo reinstalowałem dopiero raz (64bit->32bit).

No to dobrze wiedzieć.

może ktoś klucz Ci spisał i wstawił do swojej Visty.

Ale skąd spisał?

z naklejki, pudełka, wszedł Ci na kompa otworzył rejestr i zobaczył

No to niepewne osoby kolo wpuszcza do domu. Myślałem, że z pudełka w sklepie (z tym był by problem).

raczej to nie jest możliwe :wink:

Najlepiej zadzwonić do M$ i powiedzieć co ci się stało :stuck_out_tongue: http://www.microsoft.com/poland/cok/

To nie jest możliwe bez wyraźnego naruszenia pudełka dlatego zapytałem. No ale jak kolega sobie (prawdopodobnie) nie potrafi w domu tego upilnować no to trudno.

Aczkolwiek taki wariant to bym w ogóle odrzucał.