Nie ma dysku

Kupiłem sobie dzisiaj nowy dysk i kieszeń wszystko łądnie podpiołem ale dysku nie ma w “Mój komputer” a jak patrze w BIOS’ie to jest o co chodzi!?

trzeba go chyba najpierw sformatowac albo zworki zle powkladales

zworki są raczej dobrze bo w BIOS’ie go czyta jako slave.

A format to jak mam zrobićjak się nie chce polawić.

Chyba że da się jakoś w XP zrobić format w biosie czy jakoś tak

to czy w BIOS’ie pokazany jest slave czy master zależy od położenia dysku na taśmie:

koniec taśmy - MASTER

środek - SLAVE

tak więc to mogą być wlaśnie zworki (ustaw na slave - bo pewnie windy na nim nie masz :stuck_out_tongue: )

co ?? :?

to w XP czy w biosie?? bo nie kapuje… (p.s. w biosie sie nie da :stuck_out_tongue: )

hmmm… w “moim komputerze” dysku nei ma… do sformatowania sie pewnie przyda partition magic :slight_smile:

chyba jakis starszy windows tez nie czytal (win 95 ?? :? )

jak nie ma jak jest zarządzanie dyskami i tam tworzysz partycje wedle upodobań

Ja nie mam nigdzie zworki (mam samsunga) i ja dysku jast napis “slave” i żadnej zworki.

To jak zrobić ten format.

Co to znaczy te 2-3 ostatnie słowa ?:stuck_out_tongue:

narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami

a gdzie są narzędzia administracyjne

Na dysku pewnie gdzies nad pinami do zworek masz oznaczenie jak ustawic do pracy w danym trybie tam ustaw na slave.

Potem wejdz do Start - > uruchom - > diskmgmt.msc

Tam dajesz na drugi dysk i wybierasz formatuj.

Potem mozesz utworzyc partycje najlepiej za pomoca fdiska, ale mozesz uzyc instalatora Xpka lub partition magic 8 ale tylko w wersji full. demem nic nie zrobisz :stuck_out_tongue:

odpaliłem to ale mam tylko jeden dysk do wyboru

najpierw się tworzy partycje a dopiero później formatuje, nie wprowadzaj kolegi w błąd

ja nie chce partycji mam jeden dysk (maxtor chyba) i jest podzielony na 2 partycje.

Chce mieś 2.dysk (samsung) i nie chce go dzielić na partycje

niekoniecznie nie utworzysz partycji na wczesniej nie zformatowanym dysku najpierw ogólny format potem podział na partycje i kazda z osobna format :stuck_out_tongue: :open_mouth:

Złączono Posta : 27.03.2006 (Pon) 18:16

No to moze sprubuj potraktowac go fdiskiem zobacz czy fdiks go widzi

odpalasz go z dyskietki startowej w98 po znaku zachety A:\ wpisujesz fdisk

SORY

Już mam w tym co kolega berbeluh dał to trzeba było zainicjować go a ja tego nie zaówarzyłem! Przepraszam za zamieszanie i dziękuje za pomoc

Złączono Posta : 27.03.2006 (Pon) 18:21

A i jeszcze po co jest opcja “Pin Setting (23 GB Clip Pin Setting)”

Jak dobrze rozumiem jak siętak ustawi zworke to dysk będzie miał ograniczone miejsce do 32 GB.

Ale po co takie coś?

nowy dysk = nie ma partycji <=> nie ma partycji = nie ma co formatować

kochasiu :smiley:

sformatuj mi dysk niepodzielony na partycje - powodzenia ( i nie wykrecaj sie formatem niskopoziomowym, bo to nie o to tu chodziło :stuck_out_tongue: )

:roll:

Czepiasz się.

Ale może ktoś powie po co ta opcja żeby do 32 GB dysk robić

starsze plyty główne/biosy nie czytaja dyskow wiekszych niz 32GB

chyba jakis starszy windows tez nie czytal (win 95 ?? :? )

I znów sie nie zgodze bo przeciez kiedy nie ma partycji to mozesz sformatowac cały dysk na jedna partycje która obejmuje całą przesstrzeń dysku

Niskopoziomowy format dysku (lov level format). Tak spróbuj tak sformatowac dysk on zapisuje od nowa sektory poprostu tworzy nowy szkielet dysku…a zreszta co to am do tematu ?

a teraz sie z tego probujesz wykrecic :stuck_out_tongue: ale nie robmy offtopa :slight_smile:

BTW - przeciez problem z topica juz jest rozwiazany - nawet mi autor podziękował :slight_smile:

No wiesz takie głupie grzecznościowe nawyki

A pozatym to kulturka musi być :slight_smile: