Nie ma dźwięku. Aida64 nie widzi Dźwięku Windows i OpenAl

Witam.

Tak jak w temacie - mam problem z dźwiękiem. Nieźle narozrabiałam z pliki systemowymi, na których siedziały sobie wirusy,(przestała działać mi klawiatura i komputer nie chciał podłączyć się z internetem) więc uznałam, że dla takiej zielonej osoby jak ja najlepszym wyjściem będzie przeinstalowanie Windowsa. Niestety, gdy próbowałam zrobić to z płytki w explorerze, instalację przerywała informacja o braku pliku systemowego. Postanowiłam więc zainstalować Windowsa tak jak radził kolega, czyli zmieniłam w BIOSie kolejność tego,co robi najpierw komputer przy uruchamianiu i udalo mi się zainstalować nowego windowsa. Mam więc dwa oprogramowania na komputerze, 2 windowse xp jeden Home Edition - zepsuty i Proffesional, na którym nie działa mi kompletnie dźwięk. Nie miałam płytki ze sterownikami, szukałam ich w internecie, jednak tak, jak w temacie - gdy uruchamiam program Aida w zakładce Multimedia OpenAl i Dźwięk Windows nie ma tam absolutnie nic. Moja płyta gówna to ASUS M3N78 (nie wiem,czy ta informacja okaże się przydatna). Jeszcze jedna rzecz: gdy wchodzę w Dźwięki urządzenia i audio wszystkie opcje są nieaktywne, za to gdy wejdę w zakładkę sprzęt, najeżdżając na poszczególne nazwy jest informacja, że “to urządzenie działa poprawnie”.

Wiem, że to zbaczanie z tematu, ale nadal związane jest ze sterownikami, więc może nie będę zakładała nowego tematu i napiszę tutaj, że również mam inny problem : Mam zainstalowane sterowniki do karty graficznej, a jednak nie mogę uruchomić gry LOL, a gdy ją instaluję wyskakuje mi okienko "Błąd skryptu programu internet explorer, błąd: brak definicji ‘xp1_i’

Bardzo proszę o pomoc, bo męczę się z tym od paru dni i nic mi nie wychodzi ;p

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za interesowanie, a jeszcze bardziej z góry za pomoc :slight_smile:

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM … /#download

Jasieczek, dzięki wieeelkie :slight_smile: Zainstalowalam chipseta i audio ,wszystko działa :))