Nie ma dźwięku, dlaczego?


(Lafleurblanche92) #1

Proszę o pomoc - kilka dni odebrałam jednostkę centralną po naprawie, podłączyłam wszystkie kable i okazało się, że nie ma głosu. Kable od głośnika są dobrze podłączone, sprawdzałam 3 razy, głos nie jest wyciszony, w menadżerze urządzeń nie wyświetla się żadne powiadomienie o braku sterowników czy problemie ze sterownikami. Czytałam wątki na różnych forach, ale nic nie rozwiązało mojego problemu :(. Co mogło się stać?


(Tojuzkoniecc) #2

Jaki system operacyjny? Jakim programem odtwarzasz dźwięk? Podaj szczegóły jednostki centralnej?


(Lafleurblanche92) #3

Windows XP, dźwięk odtwarzam różnymi programami: Windows Media Player, Winamp, AllPlayer. Nie działa w żadnym z nich, także na stronach internetowych.

Szczegóły jednostki centralnej - o co chodzi?


(Tojuzkoniecc) #4

Co to za komp? :slight_smile: płyta główna i procesor; podaj jeszcze co to za głośniki, żebyśmy orientacyjnie mieli pojęcie co to za jednostka sprzętowa


(Lafleurblanche92) #5

Czy muszę podać jakiś specjalny nr procesora czy głośników? Głośniki są firmy ModeCom, nie mogę znaleźć rozwinięcia nazwy, komputer PremiumCase by tracer, może najlepiej będzie jak wkleję zdjęcie..


(Tojuzkoniecc) #6

Tracer Premiumcase to obudowa, ale widzę, że komp jest nikobudżetowy. Modecom też to nie jest firma z górnej półki

Czy sprawdzałaś czy działa wejście głośnikowe z przodu i z tyłu obudowy?

Jak masz jakiś głośniki na usb lub słuchawki na usb możesz sprawdzić czy dźwięk działa? Chłopcy z serwisu mogli coś źle podłączyć, ale wątpię. Jesteś w stanie otworzyć kompa i sprawdzić czy jest to dobrze podłączone?


(Lafleurblanche92) #7

Jakiś super komputer mi niepotrzebny, poza tym ten ma ze sto lat.

Nie wiem jak sprawdzić czy wejście głośnikowe z tyłu działa. Do wejścia z przodu podłączyłam słuchawki i też nic nie słychać (chociaz zdaje mi się, że tak akurat zawsze było). Komputera wolę nie otwierać. Zawsze wszystko działało z tymi głośnikami, więc czemu akurat teraz jest coś nie tak, po tym jak komputer był oddany do naprawy? Czy w systemie można coś jeszcze sprawdzić i dzięki temu odszukac przyczynę?


(JNJN) #8

A panel sterowania - dźwięki i ... i opcja audio i pozycja urządzenia domyślne co tam masz (może jest ustawiona nie Twoja karta muzyczna) i daj tego scren. W tych urządzeniach domyślnych jest opcja Zaawansowane, wejdź tam i ustaw jako opcję Wolnostojące głośniki stereo.

Rozumiem, że na pewno głośniki i słuchawki sprawne?


(Lafleurblanche92) #9

Słuchawek używam na co dzień, głosniki byly bez problemu używane przed oddaniem komputera do naprawy. Poza tym normalnie się włączają, można regulować głośność itd... Nie wiem jak inaczej sprawdzić czy są na pewno sprawne :).

W zaawansowanych było już "wolnostojące głośniki stereo". Daję też printscreeny innych zakładek, może tam coś znajdziecie...

http://www.fotoszok.pl/upload/fbc50c20.jpg - zakładka sprzet

http://www.fotoszok.pl/upload/05bdb976.jpg - zakładka dźwięki

http://www.fotoszok.pl/upload/8c7b5638.jpg - zakładka audio


(JNJN) #10

No więc na oko sterowniki i system raczej OK, wygląda na problem raczej z kablami, może zostały rozłączone lub źle wsadzone kable od audio na płycie lub uszkodzone gniazdo słuchawek ( w wypadku mechanicznego rozłączania głośników po wsadzeniu słuchawek). Lub uszkodzona karta.

Serwis gdzie był lub wzywaj technika do domu.


(Lafleurblanche92) #11

Kable na pewno dobrze podłączyłam, sprawdzałam po kilka razy, patrzyłam w Internecie czy podłączone są w dobre miejsce, upewniałam się. Ech :frowning:

Dzięki bardzo za pomoc.


(JNJN) #12

Kable wewnątrz komputera od panelu przedniego.

W końcu masz gwarancję na naprawę, skorzystaj z niej, dali ciała niech przyjeżdżają do domu i robią.


(Lafleurblanche92) #13

Gwarancja na naprawę? Na pewno? To przysługuje każdemu po naprawie? A co jeśli wcisną mi kit, ze to moja wina? (a naprawdę nie sądzę) Za samą diagnozę życzą sobie ok. 40 zł.


(JNJN) #14

Jak Twoja wina?, dałaś komputer do naprawy dźwięk był, przyniosłaś z naprawy NIE ma. Sprawdziłaś wszystko co do Ciebie należy, reszta to ich problem.