Nie ma dźwięku - karta dźwiękowa Intel 82801 GB ICH7


(Slonko84r) #1

Mam nowiutki komputer. Kupiony bez systemu. Postawilam system wgrałam wszystkie stery dołączone do płyty głównej (EP 5P945-J). Karta dźiwękowa zintegrowana z graficzną. Pierwszy problem był taki ze w menadzerze urządzeń w miejscu gdzie powinno mi podać kartę dźwiekową był znak zapytania "?". Ale karta jest! sprawdziłam odpowiednim programikiem i podał mi ze mam karte Intel 82801 GB ICH7 High Digital Audio.

No niestety mimo usilnych prób i poszukiwan nie odnalazłam odpowiednich sterów do dźwieku. Jak juz wspomniałam na płycie dołączonej do płyty głównej ich nie ma !!

Może ktoś juz walczył z tą kartą - skubana oporna strasznie :frowning: albo ja za głupia :frowning:


(Dimatheus) #2

No hey !!


(Slonko84r) #3

Własnie mialam odpisac ze juz sobie poradzilam.

Na CD byl co prawda driver ale za stary (wersja 1.0.0.1) :o dlatego ściągnełam najnowszy i zadziabało (wersja 1.40)... jednak okazalo sie ze jestem głupia. To takie proste, a ja ściagalam tyle róznych sterownikow zaczarowanych, ktore niby mialy mi pomoc :slight_smile: zasmiecilam tylko kompa, ale to nic. Najwazniejsze ze dziala.

Dziekuje za strone i na przyszłośc dla innych to własnie z niej nalezy ściągnąc odpowiedni ster.

Co ja sie naodwiedziałam jakies ruskie stronice www, jakies koreanskie (niestety nic z nich nie wyczytalam prócz "domków").

Poprostu nie przypuszczałam ze sterownik moze byc za stary i dlatego nie działa :0