Nie ma dźwięku z głośników, a słuchawki działają

(Popaczek) #1

Witam.

Mam laptopa HP 6550b z systemem Windows 7. Od 2 dni nie mam na komputerze dźwięku. 2 dni temu włączyłem komputer, chciałem obejrzeć film, ale nie było dźwięku. Po włożeniu słuchawek wszystko jest ok, wszystko gra. Bez słuchawek jak coś oglądam czy słucham i kliknę na ikonkę głośnika w prawym dolnym rogu to normalnie “skaczą” wszystkie wskaźniki tak jakby dźwięk normalnie był, ale niczego nie słychać. Nie ma żadnych komunikatów o awarii itp. Czytałem na forach różne porady. Sprawdzałem czy mam włączoną usługę audio - mam. Niczego w ostatnim czasie na komputerze nie instalowałem. Instalowałem sterowniki (chyba właściwe) i cały czas to samo. Dźwięk jest tylko przez słuchawki…

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną albo, jeszcze lepiej, poradę jak można to naprawić to będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

(Domker) #2

Start > wpisz i wejdź w “Dźwięk” > Zakładka “Odtwarzanie” > prawym p. myszy na “Głośniki i słuchawki” > “Ustaw jako domyślne urządzenie”

(Longhorn2009) #3

Może głośniki się zepsuły. Dobrze jakbyś je sprawdził dla pewności na innym źródle.

(Popaczek) #4

Sprawdziłem, są ustawione jako domyślne.

@Longhorn2009:

A jak sprawdzić w innym źródle?

(Longhorn2009) #5

Podłącz je pod inny komputer, telewizor czy telefon. 

(Popaczek) #6

Ale jak mam podłączyć głośniki, które są w laptopie w środku? :slight_smile:

(Longhorn2009) #7

Jeśli chodzi o głośniki wbudowane to masz rację, nie sprawdzisz ich tak. Myślałem o zewnętrznych. Możesz co najwyżej pobrać linuksa livecd np. Ubuntu i na nim przetestować.

(Popaczek) #8

Nie będę specjalnie linuksa instalował, ale dzięki za radę. Trudno, samo się zepsuło to może kiedyś samo się naprawi…  Dobrze, że chociaż słuchawki działają.

(Longhorn2009) #9

Instalować nie musisz. Livecd uruchamia się z płyty czy pendrive.