Nie ma dźwięku

Mój problem polega na tym, iż od kilku dni nie ma w ogóle dźwięku w komputerze. Zaczęło się tym, iż pewnego dnia postanowiłem sprawdzić działanie głośników w telewizorze. Gdy je ponownie podłączałem zauważyłem, iż mimo iż są dobrze podpięte do komputera, nie dają żadnego głosu. Sprawdziłem inne głośniki i taki sam efekt. Podłączyłem także słuchawki, ale nie dało to żadnego rezultatu, nie zależnie od tego co odtwarzam i jakim programem. Sprawdzałem nic nie jest wyciszone, w menadżerze wszystko jest okej. Mam Realtek AC’97 Audio (przy XP Home Edition), co też jest widoczne w ustawieniach dźwięku. Próbowałem odinstalować sterowniki i ponownie je zainstalować - nic to nie dało. Tylko, gdy chciałem je zainstalować to wyskoczył komunikat, że jest coś disable w BIOSie i proszą o enable’owanie, ale wystarczył restart (bez grzebania w BIOSie) by zainstalować sterowniki ponownie. Może coś jest właśnie w BIOSie, albo coś z kartą graficzną (nie wiem tylko czy jest ona osobnom czy też z kartą główną)

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Najpierw pobierz i zainstaluj poprawkę KB888111 wielkości 666.21 KB / pierwsza z góry / :

http://www.findfiles.com/list.php?db=Bo … =KB888111+

Uaktualnij biblioteki DirectX 9.0 c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Sprawdż - nie będzie głosu to polecam przeczytać temat a w nim inne tematy :

viewtopic.php?f=19&t=242661

Zaraz sprawdzę te rzeczy, ale przypominałem sobie, że gdy znowu zainstalowałem realteka, to wyszedł jakiś napis iż urządzenie nie może prawidłowo funkcjonować, gdyż wystapił jakiś kod 10. I ja nie wiem, co to jest tek kod 10.

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 17:03 został dopisany post przez konofilius

Zrobiłem wszystko co poleciłeś, ale nie dało to nic. Tylko w menadżerze na początku pojawił się wykrzyknik w żółtym polu i coś tam o tym kodzie 10. Po ponownym włączeniu komputera, wszystko okej - tylko że bez głosu, a w menadżerze sterowników napisane jest, że realtek działa poprawnie.