Nie ma internetu po zainstalowaniu windowsa 8

Witam mam modem neostrady ADSL ZXDSL 831 All zainstalowałem windowsa 8.1 professional i internet nie działa jak wcześniej ani przez router (sygnał jest tak słaby, że się komputer nie połączy) ani przez przewód ethernet a dokładnie to odświeżam strone kilka razy za nim załapie i to nie wczyta jej dobrze. Kilku informatyków już było i wszystkie ustawienia są dobre. Na Windowsie 7 działał dużo lepiej.

Żeby potwierdzić lub wykluczyć że to wina windows ja bym proponował wziąć jakąś płytę z linuxem z dystrybucją live np. ubuntu i sprawdzić zachowanie się internetu. Ewentualnie jeszcze można uruchomić windows 8.1 w trybie awaryjnym i sprawdzić. Można to zrobić też z windows 7 ale to już więcej zabawy.

 

Na początek sprawdź ping jakie są w sieci w tym celu:

  1. Przyciśnij klawisz windows + R

  2. Wpisz cmd

  3. W konsoli wpisz ping www.dobreprogramy.pl

  4. Wrzuć wyniki na forum

 

Jakiej przeglądarki używasz do internetu, sprawdź na innej czy problem ten występuje? Są jakieś inne urządzenia do router podłączone, jeśli tak to jak one działają?

Spróbuj przeinstalować lub zaktualizować sterownik do karty sieciowej. Możesz też zresetować stos TCP/IP.

netsh int ip reset
netsh winsock reset
shutdown /r

Tylko nie rób czasem zrzutów ekranu, tu masz instrukcję jak wkleić wynik :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html