Nie ma już skutecznej metody pobierania filmów z serwisów streamingowych?

Na prośbę użytkownika:
„Wątek niedostępny. Próbuję rozwiązać problem na PW - ale tak nie powinno być.”

Czy naprawa complete internet repair rozwiązała sprawę pobierania z CDA na wifi?


Pół roku wątek sobie wisiał bez nowej odpowiedzi, @system forum go zablokował - cyk archiwizacja (uniemożliwienie edycji postów). Hurr durr odblokujcie. :policeman:

CC @Radek68

Odnośnie meritum Internet Download Manager pobiera wszystko albo MP4 albo TS.

No i tak powstała dziura info.
Pierwsze, to na kablu autorowi pobierało się ślicznie z CDA i innych tym, co ma do pobierania.
Drugie, to po przełączeniu na wifi, 5% i zatrzymywało się pobieranie, ale tylko na CDA.
Teraz z braku odpowiedzi autora nie wiadomo, czy zastosował przy włączonym wifi comitrep i czy nie olał problemu, skoro na kablu śmiga mu pobieranie.

Poprzednio ostatni post był 29 czerwca. Pół roku minęłoby 29 grudnia i akurat „system” skrócił sobie czas zablokowania tak sobie? Co za pe - ech…
A nie wierzę temu „systemowi” jak… kotu.

@GPR miał problem z pobieraniem z CDA, podałem rozwiązanie. System blokuje automagicznie wątek po pół roku od ostatniej odpowiedzi. Tak się stało wczoraj - dzisiaj jesteśmy w punkcie wyjścia bo wspomniany @GPR chciał kontynuacji wątku.

@GPR poprosił mnie na PW, abym odblokował mu wątek, czy coś dopisał, bo on ma zablokowane. Podałem mu, kto może odblokować. Nie mogę wklejać treści prywatnej korespondencji i też nie mogłem mu napisać, że na PW nie rozwiązuje się problemów. Ludzi nie olewa się.

Nie moja to wina, że nowy na forum zderzył się ze ścianą. A nie wszystko, nie wszystkie błędy można przypisać obecnemu discourse.

Nie jest dodatkiem przeglądarki.
Ja używam obecnie YDL-UI, ale już też na niektórych stronach nawet zapodanie m3u8 - kończy się błędem.
Niektóre stronki pozwalają jeszcze zapisywać film przy zmianie user agenta na androida prosto z odtwarzacza.
Ale kombinują, że coraz trudniej się ściąga.

badassdownloader nie działa? :wink:

Myślałem ze coś tam o internetach i komputerach wiem a tu prosty problem po prostu rozwalił mi mózg.
@Bogdan_G ma rację. Myślałem że to wina CDA bo wszystko z innych źródeł co można było pobrać pobierało się bez problemu (youtube, twitter, facebook, każde strony tubowe, torrent, strony „rapidsharowe” itd).
Sprawdziłem 6 różnych przeglądarek i do każdej po kilka najpopularniejszych rozszerzeń.
Sprawdzałem różne strony do ściągania plików a nawet programy (jak jdownloader).
Nie sprawdziłem tylko innego systemu niż win7 (juz miałem sprawdzać na XP).
Naprawdę nie spodziewałem się że winowajcą może być wifi.
Prędzej brałem pod uwagę blokadę u mojego providera i już miałem do niego dzwonić z pretensjami. Czemu? Bo przy wifi z hotspotu komórkowego (czyli net z karty sim) z CDA wszystko sie ładnie pobierało. (ale to już po rozmowie z Bogdanem)
Póki co niczego nie naprawiałem (Bogdan zaproponował program „complete internet repair”) bo i tak wifi było u mnie stenem przejściowym i dla samego CDA nie chce mi sie grzebać w DNSach.
Jednak przyznam że od przejścia na kabel pobrałem kilka filmów i 2 razy przerwało mi ściąganie a powiedzmy rok temu mogłem i 10 filmów na raz pobierać bez problemu.

Z portalu CDA.pl pobrałem sobie ostatnio w Xubuntu 21.10 z FF i wtyczką Video DownloadHelper film „Obcy 8 pasażer Nostromo” i nie było żadnych problemów z pobraniem tego obrazu.

Ponieważ akurat CDA jeszcze umieszcza filmy w prosty sposób, że można swobodnie różnymi wtyczkami pobierać.
Z innymi stronami nie jest już tak łatwo.
Na tej i innych trzeba już „kombinować”.
https://cda-hd.cc/55002/mikolaj-mimo-woli-santa-in-training-2019-online/

Dla mnie takie cda nie istnieje. Goowniane.

Podałem jako przykład, jak obecnie wszystkie inne strony umieszczają swoje playery, z których nie można już pobierać filmów w prosty sposób, taki jak na CDA.

Wątpliwa* zaraza takie popierniczone strony, albo pewnik diagnozowania oszołomów, którzy muszą mieć inaczej, jak lewa strona prawej.
Dla takich powinny istnieć sklepy, markety i strony pod nazwą kradzione. Kradzione kartofle z 2 zł, kradziona weka za 5 zł, kradzione filmy za frajer, byle nakręcać rynek reklamowy itd. Idiotyzm nakazuje kraść, nie marudzić. Tak to powodzeniem cieszą się stare filmy niskiej jakości przesłane najwyższym strumieniowym standardem w opcji kraść (kombinować).
Nie reklamuje się na rynku bimbrowym, lewego tytoniu, jakości filmów na freedisc i tam podobnie.
Trafiają się durnie, co chcą reklamować scrackowane systemy, programy, - a ile mają pretensji do wszystkich, ale nie do siebie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jeśli chce się pobierać z legalnych źródeł - to raczej nie ma problemu.
Opisujemy raczej sytuację, kiedy chce się pobrać film z serwisów streamingowych…raczej nie z tych oficjalnych.
Nie przesadzaj też z jakością, bo wiele z nich oferuje filmy w jakości 720p z niezłym bitrate, więc każdy pobiera z takich źródeł jakie się mu podobają.
Nikt ci przecież nie każe pobierać na przykład z https://vizjer.com/ czy tam innej stronki.

IDM ma dodatek do przeglądarki, który prosto łatwo i przyjemnie przechwytuje dowolny streaming, z wyłączeniem tego z DRM :stuck_out_tongue:

A ile jest DRM w internecie?
Tylko netflix? I po to mam trzymać ciężki plugin?
Wyłącza się widevine. gdy nie korzysta się z netflixa. Na pewno YT, CDA i tam różne maści strony filmowe będą działać, tylko FF będzie lżejszy, ucywilizowany, tylko wtyczka na nigdy nie aktywuj zniknie. Bez boja. Pojawi się, gdy w opcjach ogólne - zafajkuje się ponownie DRM.

Z wielu stron można pobierać dobrym programem JDownloader (chyba z CDA akurat nie)

Czy wie ktoś może skąd ściągnąć JDownloader w wersji z JAVA11, bo ten zwykły zamula CPU.
( [Solved] JD2 Using %100 CPU - JDownloader Community - Appwork GmbH )

Na oficjalnej stronie już tego nie ma, a podobno rok temu było:

1 polubienie

Metoda istniała kiedy nad nią kminiliście, nie czytałem całego tego wywodu, także może wpadliście na to, ale z pomocą VideoDownload Helpera jesteście w stanie skonwertować wideo… wasze CPU jak macie w miarę dobre w ciągu godziny lub dłużej zbuduje wam film :slight_smile:
Działa tylko jak pobierzecie dodatek na PC