Nie ma na dysku, ale nie da się zainstalować

Grałem kiedyś w “Mroczne Wieki”, tak czy inaczej to było dawno i tą grę już usunąłem. Dobrze ją wspominam i chciałbym znowu w nią zagrać.

Usunąłem ją całkowicie z dysku, ale była w “Dodaj lub usuń programy”. Nie zajmowała nic, tzn. nie pokazywało się ile zajmuje pamięci. Klikanie w “zmień/usuń” nic nie dawało. Po odpaleniu płyty miałem opcje: uruchomić, albo odinstalować. Jak klikałem odinstaluj to okno się zamykało, a jak uruchom to wyskakiwał komunikat SCREEN.

Zacząłem googlować co można z tym zrobić i przeczytałem coś o rejestrze systemu. Pobrałem “jv16 PowerTools” i usunąłem Mroczne Wieki z listy w Opcje rejestru -> Odinstaluj. Po tym zabiegu, po kliknięciu “zmień/usuń” na liście programów w “Dodaj lub usuń programy” pozycja zniknęła(bez żadnych komunikatów). Myślałem, że jest już ok, ale sytuacja jest nadal taka sama jak na powyższym screenie.

Przy okazji powiem, że nie mogę uruchomić “regedit”. Pojawia się komunikat, SCREEN. Podobny komunikat pojawia mi się czasami jak używam przeglądarki, a kiedyś chyba pojawiało się coś takiego jak odpalałem jakąś grę. Dotyczyło to poszczególnych gier, nie wszystkich.

Proszę o pomoc w sprawie gry oraz o wyjaśnienie mi o co chodzi z tym “zły obraz”.

Jest to zapewne skutek złego usunięcia gry z dysku. Należy pamiętać, że usunięcie folderu np. z grą, nie powoduje wykasowania jej całkowicie. Wówczas różne śmieci pozostają w rejestrze systemu.

Pobierz CCleaner i wyczyść rejestr. Potem spróbuj jeszcze raz zainstalować grę.

Jeżeli to nie pomoże, wejdź w Mój komputer i wyeksploruj płytę. W jej zawartości znajduje się instalator (zazwyczaj ma nazwę setup.exe). Włączenie go powinno poskutkować instalacją gry.

Link do CCleaner: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Dodane 16.03.2011 (Śr) 15:41

Co do regedita. Na początek pobierz bibliotekę clb.dll z internetu i wklej ją do C:\WINDOWS\system32.

Link do clb.dll: http://www.driverskit.com/dll/clb.dll/342.html

Na wszelki wypadek radziłbym też zeskanować dysk pod kątem złośliwego paskudztwa jakimś antywirusem. Bo może (ale nie musi) być to jakiś nieproszony gość.