Nie ma na komputerze podstawowych programów

Nie jestem fanem tego rozwiązania, ale jest prostsze niż instalacja na czysto.

Porady @stens1950 w tej sytuacji są absurdalne.

Zgadzam się w pełni, ze najprościej po prostu zainstalować od zera. Szczególnie, że jest to obecnie maksymalnie uproszczone.
Swoją drogą nie trzeba mieć nawet USB. Wystarczy otworzyć plik iso w Windows (jest to wbudowane w system) i kliknąć na setup.exe

To nie są porady absurdalne, tylko od builda 19043.844 trzeba sobie samemu doinstalować.

Pierwsze słyszę… Co to za wersja, jakaś developerska? Teraz sprawdzam na zaktualizowanym systemie 20h2 i ma build 19042.804 oraz wszystkie podstawowe programy Windowsa :thinking:

No pewnie że są! Win10 Home/20H2/64-bit. Niczego nie doinstalowywałem:
Zrzut%20ekranu%202021-02-26%20103242

Może mu chodzi o fakt, że od 2004/20H2 można ładnie odinstalować Wordpad, Notatnik, MS Paint z ustawień kafelkowych?

Nie pamiętam czy odświeżanie z zachowaniem plików użytkownika (z katalogu Users i dziwnych folderów na partycji “C:/”) wtedy je przywraca - ale raczej tak.


Znane problemy.
" Microsoft bada problemy wpływające na niezawodność menu Start i innych nowoczesnych aplikacji, które zaczęły się w poprzednim wydaniu. Insiderzy tym dotknięci mogą doświadczyć zresetowania układu Start. "

Ok. Tylko po pierwsze dotyczy to wydania insider preview, który z założenia jest niestabilny i oddany do testowania społeczności, a nie do codziennego użytku, a po drugie opisywany tam problem dotyczy menu start. Autor ma problem z uruchomieniem pliku, który nie jest skojarzony z żadnym programem. To 2 różne rzeczy.

edit.
Dobra, w tym temacie nie pisze, że ma problem z otwarciem pliku, ale chyba w innym wrzucał jakiś screen.

No i dlatego to pokazałem że to nie ten problem jak to ktoś sugerował.
Mnie co innego ciekawi.

Jak to rozumieć.
Był pełny format czy tez został przerwany? A co potem?
Zaczął od nowa? Czy tak zostawił bo jednak się uruchomił.
Mam powody przypuszczać ze reinstalacja była z pozycji systemu i z powodu awarii w trakcie formatowania systemowi udało sie wrócić do poprzedniego stanu, tyle ze nie będącego w najlepszej formie.
Zresztą już przedtem było cos z nim nie halo. Ostatecznie mało kto sobie system resetuje z nudów.

1 polubienie

Pomylić się rzecz ludzka, ale nie zmieniaj w ten sposób wcześniejszych postów, bo to wprowadza w błąd/zaburza dyskusję.

Przepraszam, ale to była pomyłka.

To tez jest wersja Insiderska a nie oficjalna. Tyle tylko ze z 18 lutego

Wszystko już zrobiłem, zainstalowałem od nowa system przez pendrive’a, tylko jak to ja musiałem coś spieprzyć i przez przypadek podczas usuwania partycji usunąłem dysk SSD, czego skutkiem było tak wolne odpalanie się komputera.
Teraz czy możecie mi pomóc znów zainstalować dysk SSD i przenieść na niego wszystko tak, żeby system, działał sprawnie? Czy muszę kolejny raz wszystko robić, żeby zainstalować system na SSD-ku?

Nie kombinuj sam. Daj do serwisu. Będzie prościej.

Już naprawiłem. Musiałem od nowa reinstalować i po prostu dodać partycje z ssdkiem.

To wcale nie jest takie “po prostu”!
Należało przed ponownym zainstalowaniem systemu na SSD inne dyski/dysk po prostu odłączyć od płyty głównej. Wtedy nic byś nie pomylił.
Dopiero po instalacji systemu na SSD podłączyłbyś inny dysk/dyski i wszystko by grało.