Nie ma neta na pc a na routerze jest? konfiguracja

A więc tak jak w tytule… nie mam neta na pc a na routerze jest. Kupiłem nie dawno ruter( model TP- LINK 8950 ND)-neta mam z netii ale po liniach neostrady -w pokoju mam gniazdko telefoniczne, podpiąłem kabel do gniazdka telefonicznego z routerem. Drugi kabel idzie od routera do karty sieciowej, a modem podpięty do usb. Mam internet na laptopie ale na pc nie. Jeżeli podepnę kabel sieciowy do laptopa to internet również jest więc raczej wina karty sieciowej to nie jest. Instalowałem też do niej sterowniki model karty ( RTL8139 FAMILY PCI FAST ETHERNET NIC #2 ) I dalej nic pomóżcie czy jakieś ustawienia IP w karcie sieciowej jak do tego się dobrać???

Wejdz we właściwości karty i zobacz czy masz uzyskiwanie adresu IP automatyczne, i to samo dotyczy sie adresu DNS

http://andrewjar.strefa.pl/images/sieci.jpg

Możesz też pokombinować i recznie wpisać adres DNS, możesz wpisać ten z neostrady lub inny np open dns.

Jakiej firmy masz ruter???

konfiguracja-netgear-dg834g-pod-netie-t428886.html

jak widać mamy bardzo podobny problem.

Ustaw tak jak mi napisali i daj znać czy coś dało.

hmmm te wszystkie ustawienia zrobiłem na karcie laptopa. Nie miałem tylko zaznaczonego jednej opcji tzn. " aby zezwalać innym użytkownikom sieci na łączenie się…" adres DNS i IP miałem ustawiony na automatycznie i dalej nie mam neta na pc? chce jeszcze spróbowac aby wprowadzić adres DNS ręcznie ale skąd mam go wziość na pc nie mam podany??

Dodane 01.01.2011 (So) 20:15

do sados84 : ja mam router firmy TP-link tak jak napisałem wcześniej, zaraz spróbuje ustawić tak jak Tobie odpisali

Dodane 01.01.2011 (So) 20:22

do sados84: a co z tym filtrem przy linii telefonicznej ja mam filtr ale to wogóle w innym pomieszczeniu bo telefon nie znajduje się tam gdzie pc? - i przy telefonie jest filtr znaczy d telefonu idzie kabel potem filtr i do gniazdka telefonicznego

Dodane 01.01.2011 (So) 20:39

udało się mam internet na PC ale strasznie wolno chodzi nie mam porównania z laptopem czy jest to od czegoś zależne? od jakiś ustawień?

artuss_ ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.