Nie ma obrazu na ekranie po wymianie płyty głównej

Witam,

Właśnie dzisiaj wymieniłem starą płytę główną na nową ponieważ stara miała problem z kondensatorami.

Po wymianie nie ma chyba prądu w usb bo myszka się nie świeci oraz nie ma obrazu na ekranie monitora (no signal)…

Nie wiem co robić… Czy mogło by to być np. źle przylegającą maskownicą…?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

A komputer się uruchamia? (wiatraczki się kręcą)

Jaki masz zasilacz?

Jaki to komputer socekt, płyta zmieniona z jakiej na jaką?

I co się działo z poprzednią płytą, że postanowiłeś ją wymienić?

:?:

Tak, komputer się uruchamia wiatraczki się kręcą (procesor oraz dodatkowy) na grafice nie mam wiatraka.

Komp na poprzedniej płycie gł działał dobrze, postanowiłem ją wymienić ponieważ na starej 2 kondesatory się wylały ale komputer działał. Wymieniłem na identyczną ga-k8nf-9

  • zasilacz 400w

Próbowałeś wyjęcia baterii BIOSu/zresetowania zworką?

PC speaker wydaje jakieś dźwięki?

:roll:

Napisz co to za zasilacz (jakiej marki) Czy cokolwiek się wyświetla na monitorze? Jaką masz kartę graficzną?

Oraz czy wszystko robiłeś jak należy? Pytam bo może czegoś nie docisnąłeś. To znaczy czy ładnie dałeś pastę na procesor itd.

Należałoby też zapytać, skąd ta druga płyta? Jak z drugiej ręki, to może być normalnie uszkodzona.

@SzoteK - wyjmowałem baterie, nic to nie dało

@SilberPunkt - na tej płycie głównej nie ma spikera

@Wolfgar - zasilacz FORTRON PSP 400, kata graficza to GIGABYTE HD 4550, nic się własnie na ekranie nie wyświetla tak jakby nie było w niej prądu oraz nie ma prądu w USB i innych gniazdach z tyłu, podłączenie myszki nie reaguje, to samo klawiatura.

Raczej wszystko dobrze robiłem, nie robiłem to pierwszy raz, wcześniej składałem już kilka kompów i wszystko działało. Pastę nałożyłem cieniutko i równo przez cały procek.

@darmik24 -no to jest bardzo dobre pytanie bo często się zdarza że z drugiej ręki nie działa. Dlatego zdenerwowałem się i wymieniłem znowu na Starą płytę główną i okazuje się że ten sam problem jest i na tej która działała do samego końca ;/

Kurde nie wiem, co teraz robić.

Dodam tyle -może to coś pomoże. Teraz wyjątkowo rozbierałem komputer na podłodze na dywanie. Na nogach nie miałem butów ani skarpetek. Dla niektórych wydaje się to zapewne śmieszne ale z tego co pamiętam gdzieś słyszałem że może niektóre rzeczy elektronicznie mogą się przez to naelektryzować. Nie wiem czy to prawda. Może w tym tkwi problem… hmm Ale w sumie bez procka płyta powinna też działać…??

Macie jeszcze jakiś pomysł?

@UPDATE: próbowałem też z inną działającą grafiką i bez zmian

Ale jest gniazdo do jego podłączenia. Bez informacji o tym czy płyta piszczy przy starcie czy nie piszczy to jak wróżenie z fusów.

ATX_12V podpięte?

Wyjmij procesor i sprawdź, czy włożyłeś go prawidłowo (czy nie ma przypadkiem zgniecionej nóżki w narożniku).

Podstawa to sprawny zasilacz, sprawny procesor i w miarę sprawna płyta główna. Po złożeniu tych elementów PC speaker powinien sygnalizować brak grafiki lub brak pamięci odpowiednim sygnałem dźwiękowym z PC speakera.

:roll:

nie wiem gdzie na tej płycie głównej jest to gniazdo do podłączenia głośniczka oraz nie mam takiego u mnie w domu…;/ procesor raczej dobrze podłączony bo przekładałem do nowej płyty głównej i ten sam jest problem co teraz w tej która wcześniej działała… a zasilacz chyba nie mógł paść od tam z dnia na dzień po wymianie jeśli działał wcześniej

Edit ATX 12v podpięty

Dodane 09.07.2011 (So) 11:08

Podłączyłem głośniczek od słuchawek :smiley: kostki odciąłem od przedniego USB i słychać głos.

Jest pisk (2s) przerwa (3s) pisk (2s) przerwa itd

Podłączona jest grafika, ramy i procek do płyty głównej bez dysku.

Czyli z czym może być problem?

Dodane 09.07.2011 (So) 11:44

Nagrałem filmik:

http://w105.wrzuta.pl/film/1VaYeBjfU2e/ … ty_glownej

Proszę o pomoc

Masz problem z pamięcią.

Napisz dokładnie jakie kości pamięci masz zainstalowane i w których portach? Jeśli masz więcej niż jedną kość to być może jedna z nich padła - spróbuj wkładać po jednej.

P.S.

“Filmik” ekstra… :wink:

:roll:

Nie mam problemów z pamięcią. Jak pisałem wyżej sprawdzałem ramy pojedyńczo i razem w różnych portach. Ramy to GOOD RAMy DDR 1GB PC3200 DIMM

Jeśli chodzi o filmik to nagrywałem bez obrazu bo nie był on potrzebny.

Spróbuj sprawdzić zasilacz pod obciążeniem czy na wszystkich liniach jest napięcie. Oczywiście sprawdzamy wszystko miernikiem :slight_smile:

Skąd wiesz, że pamięci są sprawne? Testowałeś na innym komputerze? Dźwięk jaki emituje PC speaker oznacza właśnie uszkodzenie pamięci.

Nawiasem mówiąc właśnie kości pamięci najłatwiej uszkodzić ładunkami elektrostatycznymi…

:roll:

Jedną kość 1gb sprawdzałem u kolegi i normalnie mu się uruchomił system xp i tą samą włożyłem do siebie do różnych gniazd i to samo.

Dodane 11.07.2011 (Pn) 9:59

to czy jest możliwość włączenia z prockiem bez chłodzenia do 1 minuty? procek nie uszkodzi się? jak myślicie?

Dodane 11.07.2011 (Pn) 12:39

problemem okazał się jednak procesor. Już normalnie na monitorze widać obraz oraz działa usb

Mam teraz następny problem. Czy jeśli wymieni się płytę główną to aby wykryła dysk twardy trzeba zainstalować od nowa system?

Bo pisze cały czas Detecting array…

Pytanie do kolegi Norbit_24

Mam ten sam problem co ty, wygląda dokładnie tak samo jak mój. Mam pytanie odnośnie tego procesora, co z nim było?

Dodane 10.05.2012 (Cz) 19:07

No nic, odpowiedzi się nie doczekałem ale wszystkim zainteresowanym odpowidam, że u mnie również jak u kolegi Norbit_24 padł procesor:(

Kupiłem używkę na allegro i ŚMIGA:)

POZDRAWIAM