Nie ma spadków fps,ale gra ''rwie''


(Mmoside) #1

Mam problem z grą the sims 3.Gra mi chodzi w normalnych sytuacjach w ok.55-70 fps.Jako,że fps'y cały czas przeskakiwały z 50 do 70 itd to sobie zrobiłem lock'a do 30fps.Ale to i tak nie wiele pomogło(może minimalnie) ,bo mam CAŁY CZAS te stałe 30 fps,czasami 31 ,a gra i tak ''rwie''.Komputer:

Intel pentium e2220 (2x2,4)

Nvidia 210

2gb ram

 

Komp dość słaby,ale dlaczego obraz rwie cały czas skoro mam stałe 30fps?


(Odyniec_Stary) #2

Licznik FPS nie zawsze pokazuje dokładne wartości. Komputer (zwłaszcza karta graficzna) jest słaby nawet na Simsów. Spróbuj obniżyć detale.


(Mmoside) #3

Zmniejszyłem ze średnio-wysokich na najniższe i dalej to samo...To nie są takie zwykłe spadki fps,że mniej klatek jest.Tylko obraz rwie najbardziej przy ruszaniu kamerą.To takie jakby zatrzymanie się obrazu na pare milisekund.Nie wiem,może to wina gry,bo z tego co widziałem na youtube to każdemu tak zacina się podczas ruszania kamerą,mimo ,że obraz jest cały czas płynny.Gdy w grze jestem w domu -jest stałe 30fps nic się nie dzieje,gdy jade na parcele publiczną,jest mase ludzi-jest stałe 30 fps ,obraz zaczyna szarpać.Tak to wygląda.


(bart86) #4

nie wierze że na tym procu tak gra ci będzie płynie działać


(Odyniec_Stary) #5

Nie znam tej gry, więc się nie wypowiem. Może być tak jak piszesz z tą kamerą, ale na pewno winę ponosi przede wszystkim słaby zestaw.


(Mmoside) #6

No to uwierz.Po co miałbym kłamać?Mówię prawde,że gra na średnich działa w normalnych sytuacjach w 50-70 fps.


(bart86) #7

jeśli ktoś szukał wymagania tej gry to od razu mówię że są mocno zaniżone i trzeba do niej dobry dwurdzeniowy proc jakiś c2d a nie pentium jak wyżej kolegi lub PIV jak w wymaganiach minimalnych

najlepiej to jakieś 4 rdzenie żeby dało się komfortowo grać

 

ta ale jak twierdzisz rwie i o to chodzi